Bpost Bank Trophy 2013/14 #6: Nys po raz 10. zdobył GP Sven Nys

Sven Nys (Crelan-AA Drink) wygrał w Baal szósty wyścig z serii Bpost Bank Trophy, umacniając się na prowadzeniu w klasyfikacji łącznej. Drugie miejsce wywalczył Zdenek Stybar (Omega Pharma-Quick Step), a trzecie Niels Albert (BKCP-Powerplus).

Kolarze rywalizowali w dobrych warunkach, na miejscami nieco błotnistej pętli, pokonywanej osiem razy. Ścigający się u siebie w domu Nys nie zwlekał nawet przez moment. Ruszył decydowanie po starcie, tak, że na zakończenie pierwszego okrążenia trzymał się za nim tylko Philipp Walsleben (BKCP-Powerplus).

Druga pętla zmieniła sytuację o tyle, że zamiast mistrza Niemiec przy Nysie pojawił się Rob Peeters (Vastgoedservice - Golden Palace), ale taki stan nie utrzymał się zbyt długo. Rywale mistrza świata byli jakby pogodzeni z tym, że na trasie w Baal to właśnie on ma zatriumfować po raz 10 w historii.

W połowie dystansu Nys o 26 sekund wyprzedał Peetersa oraz o 31 sekund trójkę Albert, Stybar, Tom Meeusen (Telenet-Fidea).

Czech, który w Baal żegnał się w tym sezonie z przełajami, na piątej rundzie przyspieszył i wyminął Peetersa.

Ostatnie okrążenie Stybar rozpoczął ze stratą niemal minuty do Nysa oraz 14 sekund przed Albertem i Peetersem. Ten ostatni wyraźnie osłabł, tracąc miejsce na podium.

  1 Sven Nys (Bel) Crelan - AA Drink Cycling Team                  1:03:39
  2 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-QuickStep                       00:51
  3 Niels Albert (Bel) BKCP-Powerplus Cycling Team                   00:57
  4 Rob Peeters (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Cycling Te     01:10
  5 Tom Meeusen (Bel) Telenet-Fidea Cycling Team                     01:39
  6 Thijs van Amerongen (Ned) AA Drink Cycling Team                  01:55
  7 Philipp Walsleben (Ger) BKCP-Powerplus                           02:22
  8 Bart Aernouts (Bel) AA Drink Cycling Team
  9 Corne Van Kessel (Ned) Telenet-Fidea Cycling Team                02:27
 10 Marcel Meisen (Ger) Kwadro-Stannah Cycling Team                  03:10
 11 Wietse Bosmans (Bel) BKCP-Powerplus Cycling Team                 03:24
 12 Jim Aernouts (Bel) Sunweb-Napoleon Games Cycling Team            03:34
 13 Joeri Adams (Bel) Vastgoedservice-Golden Palace                  03:41
 14 Dieter Vanthourenhout (Bel) Sunweb–Napoleon Games                04:14
 15 Sven Vanthourenhout (Bel) Crelan - AA Drink Cycling Team         04:24
 16 Vinnie Braet (Bel) Sunweb - Napoleon Games Cycling Team          04:35
 17 Lubomir Petrus (Cze) BKCP-Powerplus Cycling Team                 04:44
 18 Twan van den Brand (Ned) Orange Babies Cycling Team              05:02
 19 Jonathan Page (USA) Fuji-Spy-Competitive Cyclist                 05:15
 20 Arnaud Grand (Sui) BMC Mountainbike Racing Team                  06:05
 21 Thijs Al (Ned) Telenet-Fidea Cycling Team                        06:18
 22 Patrick van Leeuwen (Ned) Orange Babies Cycling Team             07:04
 23 Kenneth Van Compernolle (Bel) DNCS-Pro 2012 Cycling Team         07:15
 24 Radomir Simunek (Cze) Kwadro-Stannah Cycling Team                08:05
 25 Kevin Eeckhout (Bel) Coolens Cycling Team
 26 Kevin Cant (Bel) Primator Cyclingteam
 27 Bart Wellens (Bel) Telenet-Fidea Cycling Team
 28 Niels Koyen (Bel) DNCS-Pro 2012 Cycling Team
 29 Alexander Revell (NZl)
 30 Christoph Ambroziak (Ger) Gunsha Racing Team
 31 Edmond Angus (NZl
 32 James Spragg (GBr) Team Bergamont Bicycles by BMC Group
DNF Martin Bina (Cze) Kwadro-Stannah Cycling Team
DNF Bart Verschueren (Bel) Crelan KDL Cycling Team
DNF Julien Taramarcaz (Swi) Kwadro-Stannah
DNF Klaas Vantornout (Bel) Sunweb-Napoleon Games Cycling Team
DNF Davy Commeyne (Bel) Accent Jobs-Wanty Cycling Team
DNF Yannick Mayer (Ger) Team Baier Landshut
DNS Kevin Pauwels (Bel) Sunweb-Napoleon Games Cycling Team
DNS Vincent Baestaens (Bel) BKCP-Powerplus
DNS Patrick Gaudy (Bel) The Barracuda Company
DNS Ian Field (GBr) Hargroves Cycles
DNS Mariusz Gil (Pol) Kwadro-Stannah Cycling Team
DNS Aaron Schooler (Can) Team H&R Block

Klasyfikcja po 6 startach

  1 Sven Nys (Bel) Crelan - AA Drink Cycling Team                  6:02:27
  2 Niels Albert (Bel) BKCP-Powerplus Cycling Team                   02:57
  3 Thijs van Amerongen (Ned) AA Drink Cycling Team                  06:38
  4 Rob Peeters (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Cycling Te     07:27
  5 Philipp Walsleben (Ger) BKCP-Powerplus                           07:51
  6 Tom Meeusen (Bel) Telenet-Fidea Cycling Team                     08:29
  7 Klaas Vantornout (Bel) Sunweb-Napoleon Games Cycling Team        08:32
  8 Bart Aernouts (Bel) AA Drink Cycling Team                        09:11
  9 Kevin Pauwels (Bel) Sunweb-Napoleon Games Cycling Team           13:25
 10 Corne Van Kessel (Ned) Telenet-Fidea Cycling Team                14:47
 11 Julien Taramarcaz (Swi) Kwadro-Stannah                           15:10
 12 Jim Aernouts (Bel) Sunweb-Napoleon Games Cycling Team            15:35
 13 Twan van den Brand (Ned) Orange Babies Cycling Team              15:44
 14 Martin Bina (Cze) Kwadro-Stannah Cycling Team                    16:54
 15 Wietse Bosmans (Bel) BKCP-Powerplus Cycling Team                 17:16
 16 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-QuickStep                       18:20
 17 Joeri Adams (Bel) Vastgoedservice-Golden Palace                  18:21
 18 Bart Wellens (Bel) Telenet-Fidea Cycling Team                    19:42
 19 Lubomir Petrus (Cze) BKCP-Powerplus Cycling Team                 20:57
 20 Marcel Meisen (Ger) Kwadro-Stannah Cycling Team                  21:59
 21 Patrick Gaudy (Bel) The Barracuda Company                        22:15
 22 Sven Vanthourenhout (Bel) Crelan - AA Drink Cycling Team         22:27
 23 Thijs Al (Ned) Telenet-Fidea Cycling Team                        22:36
 24 Eddy van IJzendoorn (Ned) Team Natubalans-Apex                   22:48
 25 Dieter Vanthourenhout (Bel) Sunweb–Napoleon Games                23:17
 26 Mariusz Gil (Pol) Kwadro-Stannah Cycling Team                    23:30
 27 Ian Field (GBr) Hargroves Cycles                                 24:50
 28 Radomir Simunek (Cze) Kwadro-Stannah Cycling Team                24:59
 29 Aitor Hernandez Gutierrez (Spa)                                  26:58
 30 Micki Van Empel (Ned) Crelan KDL Cycling Team                    27:03

Jeżeli znalazłeś błąd językowy/literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz bądź zdanie i wciskając Ctrl+Enter.

Raport o literówce

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: