Adrian Kucharek zawodnikiem TKK Pacific Toruń

Adrian Kucharek w sezonie 2014 reprezentował będzie barwy toruńskiego klubu Pacific Toruń.

19-latek na swojej oficjalnej stronie w serwisie Facebook poinformował o zmianie barw i definitywnym przejściu z kolarstwa górskiego na szosowe. Kucharek, dotychczas bardziej kojarzony z MTB, pod skrzydłami trenerów z Torunia rozpocznie drugi rok ścigania w kategorii orlika.

- Nadszedł czas na zmiany i postawienie wszystkiego na to, co kocham najbardziej, czyli kolarstwo szosowe

- zadeklarował.

Kkucharek2 2014ucharek dwa ostatnie lata spędził w ekipie MTB - 4F e-vive Racing Team. W 2013 roku rozpoczął ściganie w kategorii młodzieżowej, skupiając się na wyścigach szosowych i startując w licznych imprezach na polskich drogach, zbierając sporo cennego doświadczenia.

Kolarstwa górskiego całkiem nie porzucił. Na mistrzostwach Polski w MTB w Żerkowie wywalczył z ekipą srebro w sztafecie, przyjechał 9. w wyścigu elity, co dało mu 4. miejsce w klasyfikacji orlików, a podczas mistrzostw Polski w maratonie MTB w Obiszowie wywalczył brązowy medal. Teraz młody zawodnik chce w pełni poświęcić się kolarstwu szosowemu:

- Jestem bardzo wdzięczny trenerowi Leszkowi Szyszkowskiemu, który obdarzył mnie swoim zaufaniem i wcielił do najlepszej drużyny kategorii młodzieżowej w kraju. Jest to dla mnie ważna zmiana, ponieważ rozpoczyna zupełnie nowy rozdział w mojej "przygodzie" z rowerem, jakim jest poświęcenie się w 100% kolarstwu szosowemu. Jestem pewien, że to świetny wybór i czeka mnie wiele znaczących wyników w nowych barwach

- napisał.

- Motywacja do treningów ogromna i już nie mogę się doczekać pierwszych startów wraz z nowymi kolegami

- podsumowuje świeżo upieczony kolarz klubu z Torunia.

fot. Facebook

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: