Yoann Offredo w pogoni za utraconym czasem

Yoann Offredo do sezonu 2014 ponownie przystąpi z nastawieniem na wiosenne klasyki. 27-letni Francuz liczy, że nawiąże do formy z roku 2011 i nadrobi stracony w wyniku zawieszenia czas.

Zawodnik FDJ starty rozpocznie na Bliskim Wschodzie w Tour of Qatar i Tour of Oman. Do Europy powróci na inauguracje belgijskiego sezonu, czyli Omloop Het Nieuwsblad (1 marca). W kalendarzu zaznaczył również Mediolan-San Remo (23 marca), E3 Harelbeke (28 marca), Gandawa-Wevelgem (30 marca), Ronde van Vlaanderen (6 kwietnia), Scheldeprijs (9 kwietnia), Paryż-Roubaix (13 kwietnia) i Amstel Gold (20 kwietnia), gdzie zakończy pierwszą część sezonu.

Offredo w roku 2011 potrafił zająć 4. miejsce w Het Nieuwsblad i 7. w Mediolan-San Remo. Na początku sezonu 2012 został zawieszony z powodu trzykrotnego ominięcia kontroli antydopingowej. Wrócił w 2013, ale nie tylko, że nie zapisał dobrych wyników, to jeszcze pakował się w takie "przygody" jak poniżej.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: