Egoi Martinez na sportowej emeryturze

Sportową karierę zakończył Egoi Martinez. Baskijski kolarz po wielu latach spędzonych w barwach narodowej ekipy - Euskaltel-Euskadi - postanowił odejść z zawodowego peletonu.

Koniec kariery był jedynym wyjściem doświadczonego kolarza - 35-latek nie otrzymał żadnych ofert na przyszły sezon, a po rozpadzie pomarańczowej ekipy

Bask przyjmuje swój los z podniesioną przyłbicą i uśmiechem, nie winiąc nikogo za taki rozwój sytuacji.

- Spójrzmy prawdzie w oczy. Tak musiało być, czas skupić się na kolejnym etapie życia. Jestem bardzo wdzięczny ludziom, którym spotkałem na swojej ścieżce

- czytamy w wypowiedzi w komunikacie prasowym nadesłanym przez jego agenta.

Martinez w zawodowym peletonie jeździł od 2002 roku, przywdziewając koszulkę zespołu Euskaltel. Przez dwa lata (2006-07) reprezentował też Discovery Channel. Na koncie ma wygrany etap Vuelta a Espana (2006) oraz koszulkę najlepszego górala i 12. miejsce w klasyfikacji generalnej w tym samym roku. Dwa lata później narodowy Grand Tour skończył na 9. miejscu, cztery dni prowadząc w klasyfikacji generalnej. Dziewięciokrotnie brał udział w Tour de France, w 2012 roku kończąc na 17. miejscu.

Martinez wygrywał też klasyfikacje górskie ważnych etapówek, dwukrotnie odznaczano go nagrodą walecznego podczas etapów Tour de France.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: