Cadel Evans wystartuje w krajowych mistrzotwach

Najbardziej utytułowany australijski kolarz Cadel Evans wystartuje w krajowych mistrzostwach po raz pierwszy od 9 lat. 36-latek został oficjalnie zarejestrowany i 12 stycznia pojawi się na starcie w Ballarat.

Evans, który w lutym skończy 37 lat, po konsultacji z ekipą postanowił wystartować w wyścigu ze startu wspólnego i pierwszy raz od 2005 roku pokazać się australijskim fanom. Decyzję z entuzjazmem przyjęli organizatorzy.

- Mistrzostwa dają możliwość pierwszego w roku prawdziwego ścigania. Biorąc pod uwagę, że moje przygotowania idą zgodnie z planem, po konsultacji z ekipą, zdecydowałem, że stanę na starcie w niedzielę, rozpoczynając sezon trudnym wyścigiem w mocnej obsadzie

- powiedział Australijczyk.

- Będzie ciężko rywalizować z dużymi ekipami jak Drapac czy Orica bez wsparcia kolegów z BMC. Ale wyścig powinien być dobrym wskaźnikiem formy w tym okresie, przed blokiem ważnych startów w pierwszej części sezonu

- tłumaczył triumfator Tour de France z 2011 roku.

Celem sezonu będzie dla Australijczyka Giro d'Italia, na trasie którego w tym roku był trzeci. Na antypodach Evans zostanie dłużej - w ramach przygotowań pojedzie też w australijskim Tour Down Under.

Na starcie australijskiego czempionatu pojawią się obok Evansa takie gwiazdy jak Richie Porte, Chris Sutton (Sky), Simon Gerrans, Luke Durbridge, Matthew Goss, Matthew Hayman (Orica-GreenEdge) oraz Rohan Dennis, Steele von Hoff i Lachlan Morton (Garmin-Sharp).

fot. Fabio Ferrari/LaPresse

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: