Wilco Kelderman celuje w biel Giro d'Italia

Wilco Kelderman do 10. etapu tegorocznego Giro d’Italia nosił białą koszulkę najlepszego młodzieżowca, którą w Altopiano del Montasio odebrał mu Rafał Majka (Saxo Tinkoff). W nowym sezonie młody Holender będzie chciał dojechać w bieli do samego Triestu.

Moim zamiarem jest pokazywanie się we wszystkich wieloetapówkach z jak najlepszej strony. Jednak najważniejszym celem będzie Giro d'Italia

- powiedział serwisowi Bicicilismo 22-letni zawodnik holenderskiego zespołu Belkin.

Sezon 2014 Kelderman rozpocznie nie tak jak ostatnio w Tour Down Under, ale dopiero w lutym na trasie Volta ao Algarve. Następnie ma w planach udział w Paryż-Nicea, Vuelta a Catalunya i prawdopodobnie w Tour de Romandie.

Teraz zapewniłem sobie więcej czasu na pracę. Przed rokiem praktycznie nie potrenowałem, gdy rozpoczynałem starty w Europie

- dodał.

Kelderman obok 17. miejsca w Giro d'Italia, gdzie zaliczył swój debiut w wielkim tourze, w ostatnich dwunastu miesiącach po stronie plusów zapisał zwycięstwo w Danmark Rundt, 5. miejsce w Tour de Romandie, 6. w Tour Down Under i 7. w Eneco Tour.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: