Luis Leon Sanchez w Caja Rural

Luis Leon Sanchez podpisał roczny kontrakt z hiszpańską ekipą Caja Rural-Seguros RGA.

30-latek po długim okresie niepewności i poszukiwania ekipy podpisał ostatecznie kontrakt, zakotwiczając w drugiej dywizji. Popularny "Lulu" dotychczas jeździł w ekipie Belkin, jednak na początku roku holenderska prasa powiązała go z Operacion Puerto i doktorem Eufemiano Fuentesem. Hiszpan zaprzeczył oskarżeniom o doping, ale został zawieszony. Do ekipy wprawdzie powrócił, ale pod koniec sezonu zespół spłacił trzyletni kontrakt i rozwiązał umowę z zawodnikiem.

Sanchez został na bruku - z niepotwierdzonymi dopingowymi powiązaniami na głowie i bez ekipy. Pogłoski mówiły o negocjacjach z Movistarem i Caja Rural. Brak konkretów oznaczał, że doświadczonego zawodnika może zabraknąć w peletonie w 2014 roku.

Dziś Caja Rural poinformowała, że "Lulu" jest jej ostatnim nabytkiem i że od stycznia nosił on będzie zieloną koszulkę. Kontrakt ważny będzie tylko przez rok.

Sannchez w karierze wygrał cztery etapy Tour de France, dwukrotnie triumfował w Clasica San Sebastian. Wygrał Paryż-Nicea 2009, a także Tour Down Under w 2005 roku. Jest też wielokrotnym mistrzem Hiszpanii w jeździe na czas.

W składzie hiszpańskiego zespołu drugiej dywizji znaleźli się zatem: Amets Txurruka, David Arroyo, Francesco Lasca, Javier Aramendía, Antonio Piedra, Marcos García, Omar Fraile, Rubén Fernández, Ramón Domene, Fabricio Ferrari i Karol Domagalski.

Nowymi nabytkami, obok Sancheza, są Pello Bilbao, Lluis Más, Davide Vigano, Heiner Parra, Angel Madrazo, Fernando Grijalba i Antonio Molina. Kadra liczy w sumie 20 kolarzy.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: