FACT sfinalizował pierwszą umowę

Fernando Alonso Cycling Team (FACT), czyli organizowana o kilku tygodni grupa pod auspicjami dwukrotnego mistrza świata w F1, podpisała pierwszy kontrakt sponsorski.

Hiszpański dziennik ABC poinformował, że umową na lata 2015-2019 z przyszłą ekipą związał się niewymieniony z nazwy sponsor z Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Według gazety FACT ma na bieżąco prowadzić negocjacje z markami globalnymi, takimi jak Google i Fly Emirates.

Alonso zamierza wprowadzić politykę "zero tolerancji", co oznacza, że żaden z pracowników przyszłego zespołu nie będzie mógł mieć w życiorysie skazy pod tytułem "zabroniony doping". W planach jest utworzenie centrum medycznego, które we współpracy ze środowiskiem uniwersyteckim kompleksowo zajmie się opieką medyczną nad zawodnikami.

W dalszym ciągu nic nie wiadomo na temat składu ekipy. Wśród głównych kandydatów wymienia się Tony'ego Martina (Omega Pharma) i Petera Sagana (Cannondale). Obu z końcem 2014 roku wygasną umowy z dotychczasowymi pracodawcami.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: