Team Sky przedłuża kontrakty

Dziesięciu kolarzy przedłużyło umowy z brytyjską ekipą Sky. Wśród nich jest triumfator tegorocznego Tour de France - Christopher Froome.

Brytyjska drużyna konsoliduje tym samym skład i zatrzymuje wartościowych zawodników, którzy odnieśli w tym sezonie spore sukcesy lub na sukces kolegów ciężko pracowali. Nie są znane szczegóły umów, przez co nie wiadomo jak długo kolarze zabawią w czarnych szeregach zespołu.

Tematem przewodnim jest oczywiście kontrakt Christophera Froome'a. Spekulacje na temat prolongaty jego kontraktu trwały już od połowy roku - brytyjskie media sugerowały, że 28-latek ma zostać w zespole Dave'a Brailsforda do końca 2016 roku, a jego kontrakt opiewać ma na bardzo wysokie kwoty. Pochodzący z Kenii kolarz wygrał w tym roku Tour of Oman, Criterium International, Tour de Romandie i Criterium du Dauphine, a sezon uwieńczył zwycięstwem w Tour de France.

Kontrakty w połowie roku przedłużyli Richie Porte oraz Geraint Thomas. Dziś, obok Froome'a, swoje kontrakty podpisali Sergio Henao, Chris Sutton, Luke Rowe, Xavier Zandio, Danny Pate, Salvatore Puccio, Peter Kennaugh, David López oraz Ian Stannard.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: