Program startowy Alejandro Valverde

Ardeńskie klasyki, Tour de France, Vuelta a Espana i mistrzostwa świata u siebie w domu to główne cele Alejandro Valverde w sezonie 2014.

Lider grupy Movistar wybrał podobny program startowy co ostatnio, wprowadzając tylko nieznaczne zmiany.

Występy rozpocznie na początku lutego w Challenge de Mallorca, następnie zaliczy Vuelta a Andalucía, Clásica de Almería, Vuelta a Murcia, Strade Bianche i Roma Máxima.

Dalej do ustalenia pozostaje udział w Paryż-Nicea lub Tirreno-Adriatico. Z programu tym razem wypadnie Volta a Catalunya, ponieważ Valverde musi znaleźć czas na północne klasyki, najprawdopodobniej zaliczy E3 Harelbeke.

Nigdy nie startowałem na brukach, dlatego przed podobnym etapem w Tour de France taki sprawdzian jest niezbędny. Chyba wybierzemy Harelbeke

- wyjaśnił

Przed Amstel Gold Race, Fleche Wallonne i Liege-Bastogne-Liege, 34-latek sprawdzi się na trasie Vuelta al País Vasco. Maj zostanie przeznaczony na odpoczynek i treningi. W czerwcu w swoim kalendarzu Hiszpan zaznaczył Critérium Dauphiné, czyli generalny sprawdzian przed Tour de France, gdzie w końcu chciałby wskoczyć na podium w Paryżu.

Clasica San Sebastian będzie jedynym startem między Wielką Pętlą, a Vuelta a Espana. Później pozostanie już tylko czempionat globu i sama końcówka sezonu.

W tym roku zrobiłem podobny program i ukończyłem sezon w całkiem dobrej formie. Vuelta ma służyć mistrzostwom świata. Czy pojadę tam na wynik w generalce, czy też po etapy, to się dopiero okaże.

Valverde w sezonie 2013 osiągnął kilka znaczących wyników, ale jedyne zwycięstwa zanotował w lutym w Challenge de Mallorca i Vuelta a Andalucía. Był 8. w Tour de France, 3. w Vuelta a Espana, mistrzostwach świata i Amstel Gold oraz 2. w Liege-Bastogne-Liege i San Sebastian.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: