Jonathan Breyne próbował popełnić samobójstwo

22-letni kolarz Jonathan Breyne próbował popełnić samobójstwo, po tym jak Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) ogłosiła, że jego test antydopingowy z listopada dał wynik pozytywny. Zawodnik zespołu Crelan-Euphony został tymczasowo zawieszony po tym jak w jego próbce wykryto clenbuterol.

Breyne przyjąć miał dużą ilość lekarstw, celem odebrania sobie życia. Kolarzowi na szczęście nic się nie stało, a jak podaje portal sudinfo.be, powołując się na otoczenie zawodnika, po jednodniowym pobycie w szpitalu został on już wypisany do domu.

Obecność clenbuterolu w próbce wykryto podczas chińskiego wyścigu Tour of Taihu Lake, gdzie Breyne wygrał jeden z etapów. Kolarz będzie prawdopodobnie próbował udowodnić, że substancja dostała się do jego organizmu przez zakażone mięso. Na jego korzyść świadczy, że Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) już w listopadzie 2011 roku ostrzegała sportowców przed spożywaniem chińskiego i meksykańskiego mięsa, gdyż może ono być skażone clenbuterolem.

Równocześnie odpowiedzialnością organizatorów i rządów miało być zapewnienie, że mięso trafiające do zawodników nie będzie zanieczyszczone.

Breyne ma prawo do analizy próbki B. Zostanie przesłuchany przez belgijską federację i przed nią będzie mógł wyjaśnić co poszło nie tak.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: