Cannondale planuje sezon 2014

Po określeniu celów dwójki liderów - Petera Sagana i Ivana Basso - zespół Cannondale rozplanowuje sezon 2014 i rozdziela role pozostałym zawodnikom.

Basso spróbuje po raz kolejny zabłysnąć na trasie Giro d'Italia, Sagan szturmował będzie wiosenne klasyki, by w lipcu ruszyć po trzecią z rzędu zieloną koszulkę na podium Tour de France.

Walkę na płaskich etapach Giro za cel stawia sobie Elia Viviani. Młody Włoch sezon zacznie podczas Tour Down Under, a później silniki rozgrzewał będzie podczas Tour of Qatar. Mało startów w pierwszych miesiącach przyszłego roku związane jest z przygotowaniami do Torowych Mistrzostw Świata w Cali, które odbędą się pod koniec lutego.

Po odpoczynku włoski sprinter zacznie szykować się do Giro, kilometry wyścigowe i formę łapiąc podczas Giro del Trentino i Tour de Romandie. Po występie w Corsa Rosa zobaczymy go zapewne na trasie Criterium du Dauphine.

Cannondale oczekuje też dobrych występów ze strony Moreno Mosera. Zwycięzca Tour de Pologne z 2012 roku w 2013 roku nie błyszczał – wprawdzie w pięknym stylu wygrał Strade Bianche, ale problemy zdrowotne niemożliwiły mu dalszą prezentację swojego potencjału.

Moser pojedzie w Tour de San Luis, Dubai Tour, Tour of Oman, Strade Bianche i Tirreno-Adriatico. Po udziale w Mediolan- San Remo podjęta zostanie decyzja co do udziału w Giro d'Italia. Celem niezależnie od tego będą ardeńskie klasyki, w których wspierał go będzie Damiano Caruso.

26-latek z kolei celował będzie w Tour de France. Po drodze zobaczymy go w Paryż-Nicea, Vuelta al Pais Vasco oraz Tour de Suisse.

Maciej Bodnar ponownie pojeździ na sławę swoich bardziej utytułowanych kolegów, przede wszystkim dla Sagana. W maju drużyna widzi Polaka na trasach Tour of California.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: