Gonzalez de Galdeano: "Alonso to ignorant"

Igor Gonzalez de Galdeano na łamach dziennika AS skrytykował Fernando Alonso, który w sezonie 2015 zamierza wystartować z nową drużyną kolarską.

Menadżer Euskaltel-Euskadi pod koniec bieżącego sezonu prowadził negocjacje z kierowcą Formuły 1 nad przejęciem baskijskiej ekipy. Wydawało się, że strony doszły do porozumienia, jednak ostatecznie umowa nie została sfinalizowana, co oznaczało wyrok śmierci dla jednego z najdłużej działającego zespołu w zawodowym peletonie.

Trudno mi zrozumieć jak ktoś kto jest gotowy zainwestować 17 do 20 milionów, ktoś kto nosi się z zamiarem wystartowania z wielkim projektem, tak naprawdę nie ma pojęcia na jakich zasadach to wszystko funkcjonuje. Alonso był nierozważny i ma bardzo złych doradców. Chcialbym zobaczyć ten jego zespół w przyszłym roku

- powiedział Gonzalez de Galdeano i dodał:

Jasno przedstawiliśmy mu nasze położenie, nic nie ukrywaliśmy przed Alonso, ale on wkroczył w świat, o którym nie ma pojęcia. Kolarstwo to nie Formuła 1. Wydawało mu się, że wyłoży pieniądze i będzie mógł robić co tylko zechce.

Drugi zawodnik Vuelta a Espana z 1999 roku prowadził Euskaltel w latach 2009-2011 oraz 2013. Teraz przyznaje, że otwarcie się baskijskiej ekipy na kolarzy z zagranicy okazało się błędnym posunięciem.

Jeżeli w tej chwili mnie o to zapytać, odpowiem, że nie należało tego tak robić. Zespół zmienił swoją filozofię, ale za tym nie poszły wyniki, a cały projekt został zniszczony. Nie wiem kto za to odpowiada, ja bynajmniej nie poczuwam się do winy. Na końcu zostałem kozłem ofiarnym. Czy zgodziłbym się znów stanąć na czele zespołu? Nie ma mowy. Wiele przez to straciłem.

fot. Orbea

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: