Leopard Trek zostaje w peletonie

Kontynentalny zespół Leopard-Trek będzie ścigał się na europejskich szosach w sezonie 2014. Mimo wycofania się właściciela ekipy RadioShack-Leopard i sponsora jego kontynentalnej filii, odpowiadająca za zespół firma Leopard S.A. poinformowała, że ekipa ma zabezpieczoną przyszłość i ścigała się będzie pod nazwą Leopard Development Team.

Drużyna Leopard Trek jeździła dotychczas z licencją kontynentalną, stanowiąc młodzieżową przybudówkę ekipy RadioShack-Leopard. Przyszłość stanęła pod znakiem zapytania po tym jak Becca wycofał się ze sponsorowania, licencję ProTour sprzedając Trekowi. Dziś w informacji prasowej zespół informuje, że będzie kontynuował swoją misję i wychowywał młodych kolarzy.

- Pozostajemy wierni misji drużyny młodzieżowej - oferujemy młodym zawodnikom profesjonalne środowisko i przygotowujemy ich do kolejnego kroku w ich karierze

- wyjaśnił manager ekipy Markus Zingen.

Zespół liczył będzie 12 zawodników, w tym jedynie pięciu, którzy reprezentowali ekipę w zakończonym sezonie. Zostają Włoch Piero Baffi (23) i Luksemburczycy - Alex Kirsch (21), Pit Schlechter (23), Tom Thill (23) i Joël Zangerle (25).

Ekipę zasilą dwaj młodzi Niemcy - Marco König (18) i Matthias Plarre (21) oraz Luksemburczycy - Massimo Morabito (20), Kevin Feiereisen (21), Belg Dennis Coenen (22) oraz Duńczyk Patrick Olesen (19).

W barwach ekipy ścigał się będzie także 30-letni Florian Salzinger, który sportowy strój i kask będzie momentami zamieniał na cywilne ubranie dyrektora sportowego.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: