Stefano Garzelli dyrektorem sportowym Neri Sottoli

Stefano Garzelli obejmie w przyszłym sezonie funkcję dyrektora sportowego grupy Neri Sottoli, znanej dotąd pod nazwą Vini Fantini-Selle Italia. 40-letni Włoch zgodził się przyjąć propozycję złożoną przez menadżera ekipy Luca Scinto.

Garzelli w tym roku zakończył karierę sportową na trasie Giro d'Italia, wyścigu w którym triumfował w 2000 roku.

To był mój pomysł, aby zatrzymać Stefano

- powiedział Scinto w La Gazzetta dello Sport.

Trochę mi zajęło, aby go do tego przekonać, ale w końcu osiągnąłem swoje. Jestem przekonany, że świetnie poradzi sobie z nowymi zadaniami. Bardzo się od różnimy, dlatego powinniśmy dobrze się uzupełniać. Jego wkład szczególnie widoczny będzie w pracy z młodymi kolarzami.

Scinto po głośnych aferach dopingowych Danilo Di Luca i Mauro Santambrogio zdołał uratować zespół. W UCI został zarejestrowany z licencją prokontynentalną pod nazwą Yellow Fluo. Ostatecznie ekipa pozyskała strategicznego sponsora i pozostaje na arenie jako Neri Sottoli.

W składzie znajduje się obecnie 17 kolarzy. Pierwszoplanowe role powinni spełniać Matteo Rabottini, Francesco Chicchi i Mauro Finetto. Obok nich wystąpią Gianni Bellini, Giorgio Cecchinel, Daniele Colli, Samuele Conti, Andrea dal Col, Roberto de Parte, Andrea Fedi, Luigi Miletta, Simone Ponzi, Mattia Pozzo, Mirko Tedesch, Brazylijczyk Rafael Andriato, Wenezuelczyk Yonathan Monsolve i Panamczyk Ramon Carretero.

Według Gazzetty negocjacje prowadzą Fabio Taborre i Franceso Failli, a ofertę miał złożyć również agent Chrisa Hornera.

Zwycięzca tegorocznego Vuelta a España nadal pozostaje bez kontraktu. Nie wiadomo czy budżet Neri Sottoli, wynoszący w granicach 2,5 mln euro, wystarczy do zatrudnienia 42-letniego Amerykanina. Horner ponoć był wcześniej oferowany Europcar za kwotę 0,75 mln euro na rok. Cena pewnie jednak z każdym tygodniem maleje.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: