ActiveJet Team na starcie Vuelta a Andalucia

Ekipa ActiveJet Team otrzymała zaproszenie na świetnie obsadzony wyścig etapowy w Hiszpanii Vuelta a Andalucia, ponadto zespół stanie również na starcie klasyku Vuelta a Murcia.

Bardzo się cieszę, że zostaliśmy docenieni przez organizatora wyścigu Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol. To bardzo prestiżowy wyścig, w którym startują ekipy World Touru. Znalezienie się w tym gronie to dla nas duże wyróżnienie. Początek sezonu zapowiada się iście hiszpański

- powiedział Piotr Kosmala, dyrektor sportowy ActiveJet Team.

Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol odbędzie się w dniach 19-22 lutego. Etapówka rozpocznie się 8-kilometrowym prologiem. Jubileuszowa 60. edycja wyścigu, zgromadzi na starcie aż 14 ekip World Touru i będzie transmitowana codziennie w stacji Eurosport. Dwugodzinna transmisja na żywo trafi do 59 krajów. Tydzień później - 1 marca - ActiveJet Team weźmie udział w klasyku Vuelta Ciclista a Murcia.

Kalendarz na początek sezonu jest imponujący. Myślę, że niejedna ekipa prokontynentalna chciałaby być na naszym miejscu. Jesteśmy dopiero na początku naszego projektu, a już dociera do nas wiele pozytywnych głosów. W Hiszpanii mówi się o nas bardzo ciepło, czego potwierdzeniem są zaproszenia na te wyścigi. Nasi zawodnicy są już dwa tygodnie na Majorce i w spokoju przygotowują się, pod okiem trenera Jakuba Pieniążka, do inauguracji sezonu, która jak już informowaliśmy nastąpi 9 lutego w Challenge Mallorca

- dodał Piotr Kosmala.

W związku z bogatym kalendarzem startów, ActiveJet Team nie wyklucza dalszych wzmocnień.

inf. prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: