Kalendarz polskich imprez kolarskich na rok 2014

Polski Związek Kolarski (PZKol) przedstawił kalendarz kolarskich imprez, które zostaną rozegrane w 2014 roku w Polsce.

Sezon szosowy rozpocznie się w Dzierżoniowie, gdzie 5 kwietnia rozegrane zostanie kryterium. Następnego dnia kolarze zawitają do Sobótki, gdzie rywalizowali będą na trasie Ślężańskiego Mnicha.

W dniach 11-13 kwietnia rozegrana zostanie pierwsza etapówka - Hellena Tour. Zmagania w ramach imprez Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) otworzy za to Karpacki Wyścig Kurierów (29 kwietnia - 4 maja), który sklasyfikowany jest jako impreza 2.2U.

Pierwszy dzień maja to także Memoriał Andrzeja Trochanowskiego (1.2), a potem etapówka Szlakiem Grodów Piastowskich (2.1), którą zaplanowano na 9-11 maja. Od 20 do 24 maja polski peleton zobaczymy także na trasie Bałtyk - Karkonosze Tour.

Początek czerwca to Ogólnopolski Wyścig Kolarski o „Wielką Nagrodę Bełchatowa”. W oczekiwaniu na mistrzostwa Polski kolarze walczyli będą na trasie 52. już Małopolskiego Wyścigu Górskiego (2.2), a później w Memoriale J.Grundmana i J.Wizowskiego (21-22 czerwca), który od przyszłego roku otrzyma kategorię 2.2 UCI.

Po raz drugi z rzędu mistrzostwa Polski zawitają do Sobótki. Po znakomicie przygotowanej tegorocznej imprezie Polski Związek Kolarski ponownie wybrał Przemysława Bednarka i jego współpracowników n

W drugiej części sezonu przed nami Wyścig Solidarności i Olimpijczyków (2-5 lipca), Wyścig Dookoła Mazowsza (29 lipca - 2 sierpnia), Górskie Mistrzostwa Polski (9-10 sierpnia) oraz klasyki - Memoriał Henryka Łasaka (16 sierpnia), Puchar Uzdrowisk Karpackich (17 sierpnia), Puchar MON (23 sierpnia).

Sezon zakończy się w Sokółce, podczas Memoriału Stanisława Kirpszy (11 października).

Pełny kalendarz, zawierający imprezy torowe, MTB, BMX dostępny jest tutaj.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: