Gracjan Szeląg, Dawid Wypych i Szymon Rekita w nowej włoskiej grupie

Górski Mistrz Polski juniorów Gracjan Szeląg rozpocznie ściganie w kategorii U-23 we Włoszech, gdzie w szeregach nowej młodzieżowej ekipy połączy siły z dwoma rodakami - Szymonem Rekitą i Dawidem Wypychem. Wychowanek klub Tarnovia w przyszłym sezonie będzie ścigał się w zespole Franceschi AltoPack.

Trójka Polaków dołączy do powstającego zespołu, który zarejestrowany będzie w San Marino. Rekita i Wypych w poprzednim sezonie jeździli już we włoskich ekipach - odpowiednio Ciclistica Sestese i ASD Brogio. Dla Szeląga będzie to pierwszy rok poza granicami kraju - dotychczas reprezentował barwy klubu Tarnovia Tarnowo Podgórne.

Szeląg w tym roku z bardzo dobrej strony pokazał się na arenie międzynarodowej, zajmując 4. miejsce w ciężkim wyścigu juniorów - Grand Prix Rüebliland. W sierpniu wygrał Górskie Mistrzostwa Polski, a podczas mistrzostw świata we Florencji finiszował 12. w wyścigu ze startu wspólnego juniorów.

- Cały czas myślałem, żeby kontynuować karierę za granica, a Włochy zawsze mi się podobały. W końcu napisał do mnie Szymon Rekita z wiadomością, że jest mną zainteresowany Elso Frediani i chce mieć mnie w swoim teamie. Ja i mój trener z Tarnovi rozmawialiśmy z nim podczas mistrzostw świata we Florencji i plan działania jaki nam przedstawił spodobał się nam. W końcu dałem odpowiedz, że chcę ścigać się w jego ekipie

- wyjaśnił w rozmowie z rowery.org.

Ekipa początkowo będzie miała status grupy amatorskiej, jednak fakt ten nie martwi młodych zawodników - Włochy to kraina wybitnie związana z kolarstwem, liczby imprez rowerowych może pozazdrościć im niejeden kraj.

- Tak, jest to amatorska ekipa, ale we Włoszech jest tyle fajnych wyścigów, że nie boję się o to, że wśród amatorów się nie rozwinę. Kalendarza startów jeszcze nie znam, ale wiem, że mamy jeździć na wszystkie najważniejsze włoskie wyścigi młodzieżowe

- mówi Szeląg, który liczy na dobre wejście w młodzieżowe ściganie i dalszy rozwój.

- Nie mam konkretnych założeń na przyszły sezon, chcę się po prostu dobrze rozwinąć i nauczyć ścigania na wysokim poziomie

- podsumowuje.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: