Powtórka z wieczornego etapu na zakończenie Tour de France

Finałowy etap przyszłorocznego Tour de France zakończy się w godzinach wieczornych, a peleton po osiągnięciu Pól Elizejskich ponownie okrąży Łuk Triumfalny na placu de Gaulle'a.

Asystent dyrektora Touru Pierre-Yves Thouault powiedział, że już wszystko zostało uzgodnione:

Policja wyraziła zgodę na identyczną trasę jak w 2013 roku. Sukces ostatniej edycji przekonał nas do takiego przebiegu, co pozwoli najlepiej wypromować wyścig i zabytki stolicy Francji.

Thouault dodał, że jedna istotna zmiana na trasie finału 27 lipca dotyczy przeprawy przez Sekwanę. Zamiast Pont du Carousel w pobliżu Luwru kolarze przejadą przez most Aleksandra III obok Wielkiego Pałacu.

Łuk Triumfalny to budowla z pierwszej połowy XIX wieku, nieodłączny symbol Paryża i Francji. Zbudowany został z rozkazu Napoleona, dla uczczenia pamięci wszystkich walczących za Francję w okresie rewolucji francuskiej i wojen napoleońskich. Na Łuku są też polskie akcenty - nazwiska 7 polskich oficerów oraz pięciu miast.

fot. ASO

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: