Paweł Cieślik kolarzem Bauknecht Author

Paweł Cieślik podpisał roczny kontrakt z czeską ekipą Bauknecht-Author. Polak zacumował za południową granicą po tym, jak przestała istnieć jego dotychczasowa ekipa - Bank BGŻ Team.

Cieślik przez trzy ostatnie sezony reprezentował ekipę Bank BGŻ, która rozpadła się po tym, jak ze sponsorowania kolarstwa wycofał się główny sponsor - Bank BGŻ.

27-latek w ostatnich latach bardzo dobrze wypadał w Małopolskim Wyścigu Górskim, gdzie w 2012 i 2013 przyjeżdżał drugi. Rok temu wygrał też jeden z etapów.

W sezonie 2013 przyjechał 3. w Memoriale Henryka Łasaka, dobrze wypadał też w czeskich imprezach - aktywnie jechał w Czech Cycling Tour, a we wrześniu rywalizację w Okolo Jiznich Cech zakończył na 6. miejscu.

Cieślik w szeregach czeskiego zespołu dołączy do Przemysława Kasperkiewicza.

Pełny skład czeskiej ekipy na sezon 2014: Tomáš Bucháček, Paweł Cieślik, David Dvorský, Josef Hošek, Martin Hunal, Ján Kadúch, Przemysław Kasperkiewicz, Tomáš Kalojíros, Jiří Polnický, Jan Svorada i Tomáš Zechmeister.

fot. rowery.org/Adek Koper

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: