Richie Porte planuje opuścić Team Sky

Richie Porte w rozmowie z dziennikiem Herald Sun powiedział, że po wygaśnięciu kontraktu z ekipą Sky, powinien przejść do zespołu, w którym miałby status niekwestionowanego lidera.

Sądzę, że Chris Froome jeszcze nie raz wygra Tour de France, dlatego w brytyjskiej ekipie nie mam co liczyć na pozycję lidera. Szczerze mówiąc trudno będzie przeskoczyć Chrisa, ale w innej drużynie, kto wie? Tak jak obecnie uwielbiam spełniać się jako skrzydłowy, tak nie jest to pozycja, którą chciałbym wypełniać do końca.

- stwierdził 28-letni Diabeł Tasmański.

Porte na razie musi się uzbroić w cierpliwość, ponieważ jego kontrakt ze Sky zostanie wypełniony dopiero z końcem 2015 roku. Naturalnym dla Australijczyka kierunkiem wydaje się być ekipa Orica-GreenEdge, powoli przebudowująca swój skład pod wielkie toury.

Pokazałem już na co mnie stać zwycięstwem w Paryż-Nicea oraz drugimi miejscami w Kraju Basków i Dauphine. Myślę, że po dwóch najbliższych latach w Sky będą musiał zmienić otoczenie, znaleźć zespół, w którym zostanę liderem

- dodał Australijczyk.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: