Tinkov kupił Riisa?

Rosyjski milioner Oleg Tinkov miał dobić targu z właścicielem zespołu Saxo-Tinkoff - Bjarnem Riisem - i kupić od niego prawa własności składu, zostawiając go na pozycji managera. O zawarciu takiej umowy informuje dziś La Gazzetta dello Sport, jednak historia nie jest potwierdzona przez ekipę.

Nie cichną spekulacje dotyczące dalszych losów ekipy Saxo Bank-Tinkoff. La Gazzetta dello Sport twierdzi, że rosyjski biznesmen Oleg Tinkov kupił całą duńską ekipę od Bjarna Riisa za sumę 6 milionów euro. Łysawy Duńczyk ma pozostać managerem zespołu przez 4 lata, a jego roczne wynagrodzenie opiewać ma na milion euro.

Rosyjski milioner ma wydawać od 11 do 13 milionów euro rocznie na prowadzenie składu.

Tinkov jest sponsorem zespołu, aczkolwiek jeszcze do niedawna nie miał ochoty na współpracę - ekipa miała rozstać się z nim i w przyszłym sezonie jeździć pod szyldem banku z Półwyspu Jutlandzkiego. Brak porozumienia pomiędzy Riisem i Tinkovem zaogniała sytuacja wokół lidera zespołu - Alberto Contadora. Tinkov krytykował zawodnika, a jego uwagi szybko podchwyciły media, co nie poprawiło sytuacji.

W ostatnim czasie rozmowy wznowiono, a Tinkov pojawił się na zgrupowaniu ekipy na Wyspach Kanaryjskich. Biznesmen podkreśla, że chce wiedzieć na co idą jego pieniądze, a co za tym idzie - mieć większą kontrolę nad ekipą. Nowy układ miałby pozwolić Riisowi na skupieniu się na pracy z kolarzami, a finansowa część prowadzenia ekipy spadłaby na barki Tinkova.

Nie jest jasne jaka w tej sytuacji będzie pozycja dotychczasowego sponsora - Saxo Banku. Szczegóły dotyczące przyszłości ekipy mają zostać podane na konferencji prasowej w Londynie, która odbędzie się w poniedziałek.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: