Okradziona grupa Lampre-Merida prosi o pomoc

Grupa kolarska Lampre-Merida, której siedziba została w miniony weekend okradziona, zwraca się z prośbą o pomoc w odnalezieniu swego sprzętu.

Ekipa Przemysława Niemca udostępniła listę 111 rowerów, które padły łupem złodziei, wraz z numerami i rozmiarami ich ram.

To dla nas poważny cios, ale mam nadzieję, że wszystko dobrze się skończy

– mówi Przemysław Niemiec, który w najbliższych dniach miał odebrać nowy model Merida Reacto Evo.

Jego rower jest jednym ze 111 skradzionych w ostatni weekend z siedziby Lampre-Merida pod Mediolanem. Złodzieje poradzili sobie z systemem zabezpieczeń włoskiej grupy i pozbawili ją sprzętu na krótko przed pierwszym zgrupowaniem w ramach przygotowań do nowego sezonu.

Lista strat jest długa. Skradzione rowery Merida to podstawowe modele Scultura SL, modele do jazdy na czas Warp TT, aerodynamiczne modele Reacto Evo na płaskie etapy i górskie „czasówki”, a także modele Ride Pro używane na brukach. Oprócz rowerów zginęły także ramy, karbonowe koła Fulcrum, grupy Shimano Dura Ace Di2, siodełka Selle San Marco, wiele karbonowych części FSA, a także czujniki pomiaru mocy SRM, Rotor i Garmin. Skradziono również część sprzętu biurowego, a nawet dwa samochody Lampre-Merida.

Straty poniesione przez włoską grupę w środku przygotowań do nowego sezonu są bardzo dotkliwe. Lampre-Merida oraz Merida zwracają się z prośbą o pomoc w odzyskaniu rowerów w charakterystycznych barwach. Każdy, kto posiada jakiekolwiek informacje na temat skradzionego sprzętu, jest proszony o skontaktowanie się z włoską grupą. Można to zrobić mailowo na adres team@teamlampremerida.com bądź telefonicznie pod numerem +39 335 6217725. Informacje mogą być także przekazane firmie Merida Polska na adres info@merida.pl bądź pod numerem telefonu 32 273 32 32.

W załączniku przedstawiono listę skradzionych rowerów Lampre-Merida wraz z numerami i rozmiarami ich ram.

merida_reactoevo_small merida_ride_pro_small merida_sculturasl_small merida_warptt_small

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: