Bank BGŻ wycofuje się z kolarstwa

Bank BGŻ ogłosił, że w sezonie 2014 wycofuje się z finansowania kolarstwa. Główny sponsor cyklu wyścigów rozgrywanych w Polsce - BGŻ ProLigi - oraz jeden ze sponsorów Tour de Pologne nie będzie już finansował kolarskich imprez, co czynił od 2006 roku.

Koniec zaangażowania finansowego banku w kolarstwo oznacza też koniec zespołu Bank BGŻ Team, który na polskich szosach ścigał się przez ostatnie 3 sezony.

Bank informuje o decyzji w oświadczeniu zamieszczonym na oficjalnej stronie:

Bank BGŻ od początku 2014 roku wycofuje się ze sponsorowania kolarstwa: BGŻ ProLigi, BGŻ Teamu, Tour de Pologne oraz Tour de Pologne Amatorów.

Zarząd Banku BGŻ zdecydował, że w ramach optymalizacji działań w 2014 roku Bank nie będzie sponsorował kolarstwa lub innej dyscypliny sportowej. – To była bardzo trudna decyzja. Mamy za sobą 8 lat zaangażowania w kolarstwo i wiele sukcesów naszych zawodników – powiedziała Małgorzata Zdzienicka-Grabarz, dyrektor Departamentu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu i Sponsoringu w Banku BGŻ.

Nadal Bank będzie wspierać rekreację rowerową oraz  zespół kolarzy amatorów, w który zaangażowani są pracownicy Banku.

Bank sponsorował kolarstwo od 2006 roku. Do końca 2013 roku pozostanie sponsorem BGŻ Proligi i BGŻ Teamu. Bank wspierał również  Tour de Pologne i Tour de Pologne Amatorów. W latach 2006-2009 był sponsorem Polskiego Związku Kolarskiego.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: