Wojciech Sykała i Kacper Kistowski w ES Torigni, Konrad Tomasiak w VS Hyérois

Wojciech Sykała i Kacper Kistowski w przyszłym sezonie będą reprezentowali francuski zespół ES Torigni. Do Francji wyjeżdża też Konrad Tomasiak, który ścigał się będzie w barwach ekipy VS Hyérois.

Normandzki klub ES Torigni ściga się w trzeciej dywizji francuskiej - DN3. Z kolei klub Tomasiaka to DN2, czyli druga dywizja, gdzie ścigają się m.in. bracia Michał i Tomasz Olejnikowie.

Sykała to mistrz Polski juniorów w jeździe indywidualnej na czas z 2011 roku, w tym roku 8. kolarz czasówki orlików. Wraz z Kistowskim wywalczyli w 2011 roku złoto Mistrzostw Polski w jeździe na czas parami. Kolarz GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne w 2012 roku wygrał też trudny amatorski wyścig Tour du Corse.

Zarówno Sykała jak i Kistowski przenoszą się do Normandii po roku spędzonym w innej francuskiej drużynie - Charvieu - Chavagneux - Isére Cyclisme.

Tomasiak w Polsce reprezentował barwy ekipy TC Chrobry Lasocki Głogów, w tym sezonie zdobywając brąz Mistrzostw Polski w wyścigu ze startu wspólnego orlików.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: