Kategorie: Konkursy

Pytanie konkursowe nr 4


Supremacja Merckxa w tabelach statystycznych jest oczywista, nawet mimo upływu lat. Pewnie dzierży również największą liczbę zwycięstw w Milan - San Remo, jednym z monumentów kolarstwa. Eddy finiszował jako pierwszy aż siedem razy.

Zdjęcie zdobiące okładkę polskiego wydania książki "Eddy Merckx Kanibal" przedstawia Merckxa świętującego po tryumfie w 1976 roku.

Eddy Merckx był jednym z ośmiu kolarzy w historii, którzy wygrywali wyścig z Mediolanu do San Remo rok po roku, co więcej dokonał tego aż trzy razy!

Proszę podać nazwisko pierwszego kolarza, który wygrał Milan-San Remo dwa razy z rzędu.

Przypominamy, że pytania konkursowe, to tylko część konkursu. Drugą stanowi zmierzenie się z odpowiedzią na pytanie: dlaczego Merckx wielkim kolarzem był?. Na zwycięzców czekają egzemplarze książki "Eddy Merckx Kanibal" ufundowane przez wydawnictwo Veni Vidi Vici.

Wszystkie szczegóły dotyczące konkursu znajdziecie tutaj.

Fot. Nationaal Archief

Jakub Zimoch

Recent Posts

Nairo Quintana potrącony przez samochód

Nairo Quintana został potrącony przez samochód podczas treningu, poinformowała ekipa Arkea-Samsic. Lider francuskiego zespołu z kolizji wyszedł bez poważniejszych obrażeń.

4 lipca 2020, 08:05

Vuelta a Burgos 2020. Bennett i Evenepoel w akcji

Sam Bennett i Remco Evenepoel poprowadzą zespół Deceuninck-Quick-Step w pierwszym wyścigu wznowionego sezonu: Vuelta a Burgos.

4 lipca 2020, 07:31

Nowy wspaniały świat. Rusza Wirtualny Tour de France

Organizator wyścigu Tour de France, ASO, oraz Zwift, firma stojąca za kolarską, wirtualną platformą treningową, zorganizują Wirtualny Tour de France.

4 lipca 2020, 07:10

Tour de France 2020. Szeroki skład Total Direct Energie

Wokół Niccolò Bonifazio, Liliana Calmejane'a i Reina Taaramäe skład na Tour de France budować powinna francuska ekipa Total Direct Energie.

3 lipca 2020, 10:32

Warsaw Cup Puchar Polski MTB UCI już w niedzielę

Już w niedzielę 5 lipca na trasie na warszawskiej Górce Kazurce (Bike Park Kazoora) odbędzie się wydarzenie, które rozgrywane jest…

3 lipca 2020, 08:27

Michael Matthews i Sam Oomen rozczarowani

Michael Matthews i Sam Oomen niemile zostali zaskoczeni wczoraj po pobudce. Liczyli na start w Tour de France, tymczasem dowiedzieli…

2 lipca 2020, 15:53