Witam wszystkich serdecznie na moim blogu!

Za mną już kilka tygodni okresu przygotowawczego do nowego sezonu, który spędzę w ekipie Bauknecht Author.

To mój pierwszy wpis, więc najpierw coś o przygotowaniach. Sezon rozpocząłem dokładnie 2 listopada. Dwa dni później miałem już pierwsze zgrupowanie z ekipą w czeskich górach, gdzie głównie spędziliśmy czas na długich marszach - od 3 do 7 godzin. Po południu zawsze mieliśmy saunę oraz spotkanie, które miały na celu zapoznanie się z nowym sezonem i planami. Cała ekipa miała także brane rozmiary nowych stroi, dresów, butów, kasków itp.

Pierwsze wrażenie super, zespół i jego członkowie mnie miło przywitali, jak to Czesi 😉

Kilka dni spędziłem znów w Polsce, a dokładnie w naszych górach. Trening ogólnorozwojowy, czyli bieganie, siłowania, sauna i basen. No ale oczywiście wsiadałem też na rower - od 2 do 3 godzin dziennie.

Kolejny wypad do Czech to głównie za sprawą obowiązkowych badań w Instytucie Sportu w Pradze. Badania dużo mi pokazały i mogę być z nich zadowolony - sporo watów wykręciłem:), ale 4kg mam do zrzucenia, więc trzeba się brać już powoli do ciężkiej pracy! Po badaniach kilka dni spędziłem z chłopakami w Hradec Kralowe, gdzie mamy bazę i gdzie razem trenowaliśmy.

3 grudnia znów wybywam do Czech na kolejne badania. Przyjedziemy je w kilku grupach, a po nich w planie jest kilka dni treningów z ekipą - głownie rower, ale nie zabraknie siłowni czy basenu.

Przez długi okres w ekipie mówiło się, że dołączy do nas Francisek Rabon z Omegi Pharma. Później sam to potwierdził, lecz kilka dni temu okazało się że pojawiła się nowa propozycja na drodze, czyli MTB i maratony. Jak nie wiesz o co chodzi, to pamiętaj że chodzi o kasę 😉

Postaram się co jakiś czas napisać co u mnie. Trzymajcie kciuki, pozdrawiam wszystkich serdecznie! 😉

Przemysław Kasperkiewicz

Share
Opublikowane przez
Przemysław Kasperkiewicz

Recent Posts

DVV Verzekeringen Trofee 2019/20 #4: Fantastyczny Toon Aerts przerywa serię Van der Poela

Mistrz Belgii Toon Aerts wygrał w Ronse wyścig zaliczany do cyklu DVV Verzekeringen Trofee. (więcej…)

14 grudnia 2019, 16:55

Torowy Puchar Świata 2019/2020 #5. Lee znów najlepszą sprinterką, Płosaj i Pikulik 7. w madisonie

Mistrzyni świata Wai Sze Lee wygrała sprinterską rywalizację kobiet w australijskim Brisbane, gdzie rozgrywana była piąta i przedostatnia runda Torowego…

14 grudnia 2019, 14:26

Hugh Carthy i Sergio Higuita zadebiutują w Tour de France

Szef EF Education First, Jonathan Vaughters, zapowiedział że Tour de France jego drużyna planuje zaatakować szeroką ławą dobrych wspinaczy. (więcej…)

13 grudnia 2019, 14:11

Torowy Puchar Świata 2019/20 #5. Urszula Łoś i Marlena Karwacka zwycięskie

Urszula Łoś i Marlena Karwacka wygrały sprint drużynowy, w pierwszym dniu Torowego Pucharu Świata na obiekcie w australijskim Brisbane. (więcej…)

13 grudnia 2019, 13:15

Tejay van Garderen na głęboką wodę

Tejay van Garderen wciąż nie składa broni. Niespełniony amerykański talent w nowym sezonie chce zaatakować Giro d'Italia i z rozpędu…

13 grudnia 2019, 12:34

Alan, Norbert i Adrian Banaszek w grupie Mazowsze Serce Polski

Alan Banaszek, Norbert Banaszek i Adrian Banaszek ścigali się będą w kontynentalnej ekipie Mazowsze Serce Polski. (więcej…)

13 grudnia 2019, 08:52