Przygotowania pełną parą!

Witam wszystkich serdecznie na moim blogu!

Za mną już kilka tygodni okresu przygotowawczego do nowego sezonu, który spędzę w ekipie Bauknecht Author.

To mój pierwszy wpis, więc najpierw coś o przygotowaniach. Sezon rozpocząłem dokładnie 2 listopada. Dwa dni później miałem już pierwsze zgrupowanie z ekipą w czeskich górach, gdzie głównie spędziliśmy czas na długich marszach - od 3 do 7 godzin. Po południu zawsze mieliśmy saunę oraz spotkanie, które miały na celu zapoznanie się z nowym sezonem i planami. Cała ekipa miała także brane rozmiary nowych stroi, dresów, butów, kasków itp.

Pierwsze wrażenie super, zespół i jego członkowie mnie miło przywitali, jak to Czesi 😉

Kilka dni spędziłem znów w Polsce, a dokładnie w naszych górach. Trening ogólnorozwojowy, czyli bieganie, siłowania, sauna i basen. No ale oczywiście wsiadałem też na rower - od 2 do 3 godzin dziennie.

Kolejny wypad do Czech to głównie za sprawą obowiązkowych badań w Instytucie Sportu w Pradze. Badania dużo mi pokazały i mogę być z nich zadowolony - sporo watów wykręciłem:), ale 4kg mam do zrzucenia, więc trzeba się brać już powoli do ciężkiej pracy! Po badaniach kilka dni spędziłem z chłopakami w Hradec Kralowe, gdzie mamy bazę i gdzie razem trenowaliśmy.

3 grudnia znów wybywam do Czech na kolejne badania. Przyjedziemy je w kilku grupach, a po nich w planie jest kilka dni treningów z ekipą - głownie rower, ale nie zabraknie siłowni czy basenu.

Przez długi okres w ekipie mówiło się, że dołączy do nas Francisek Rabon z Omegi Pharma. Później sam to potwierdził, lecz kilka dni temu okazało się że pojawiła się nowa propozycja na drodze, czyli MTB i maratony. Jak nie wiesz o co chodzi, to pamiętaj że chodzi o kasę 😉

Postaram się co jakiś czas napisać co u mnie. Trzymajcie kciuki, pozdrawiam wszystkich serdecznie! 😉

Przemysław Kasperkiewicz

Recent Posts

Criterium du Dauphine 2020. Nie wszyscy na generalkę

CCC Team, Deceuninck-Quick-Step i Mitchelton-Scott poszukają szans na etapowe zwycięstwa na trasie Criterium du Dauphine.

11 sierpnia 2020, 11:09

Criterium du Dauphine 2020. Pinot bez Gaudu

Thibaut Pinot 12 czerwca stanie na starcie Criterium du Dauphine, ostatniego sprawdzianu przed Tour de France.

11 sierpnia 2020, 10:45

Zaproszenie na Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim

Długi sierpniowy weekend, 14-16 sierpnia, na Mazurach upłynie pod znakiem MTB w najlepszym wydaniu. W Mrągowie o ,,koszulki z orłem”…

11 sierpnia 2020, 10:22

Tour of Guangxi nie w 2020 roku

Chińskie wyścigi Tour of Guangxi oraz Tour of Guangxi Women zostały odwołane.

11 sierpnia 2020, 09:09

Patrick Bevin wesprze Chrisa Froome'a

Patrick Bevin koszulkę zespołu CCC zamieni w 2021 roku na strój grupy Israel Start-Up Nation.

11 sierpnia 2020, 07:07

Tour de Pologne 2020. Kamil Małecki w bajecznym debiucie

Kamil Małecki wyjeżdża z Tour de Pologne z szóstym miejscem w klasyfikacji generalnej. Kolarz CCC Team zaskoczył praktycznie wszystkich śledzących…

10 sierpnia 2020, 18:03