Baden Cooke na emeryturze

Australijczyk Baden Cooke zakończył zawodową karierę w wieku 35 lat. Doświadczony sprinter nie otrzymał propozycji współpracy od żadnej z ekip i postanowił, że czas na sportową emeryturę.

Cooke w peletonie jeździł od 2001 roku, reprezentując takie ekipy jak FDJ, Unibet, Barloworld, Vacansoleil, Saxo-Bank, a ostatnio - Orica-GreenEdge. Największym sukcesem w karierze było zwycięstwo w klasyfikacji punktowej Tour de France w 2003 roku i etapowy triumf  na trasie "Wielkiej Pętli" w tym samym roku. Australijczyk wygrał też etap Tour de Suisse, Tour de Pologne, Tour Down Under, dwukrotnie triumfował także w Kampioenschap Van Vlaanderen.

Cooke 15 grudnia weźmie udział w pożegnalnym kryterium, kończąc zmagania jako zawodowiec. Jak mówi, jest dumny ze swojej kariery i ze sportem chce być związany - obecnie pracuje nad otwarciem własnego projektu, który ma pozostać związany ze sportem.

Po 14 latach ścigania na najwyższym poziomie, czas na zmiany. To zaszczyt kończyć karierę w pierwszej australijskiej ekipie World Tour. To było moje marzenie. Ściganie się u boku moich przyjaciół było fenomenalnym przeżyciem - jestem bardzo dumny ze swojej kariery. I myślę, że także gotowy na kolejną przygodę

- podsumował Australijczyk, który ostatnie lata spędził przekazując młodszym kolegom doświadczenie i pomagając im na trasach.

fot. Orica-GreenEdge

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: