Allan Peiper buduje morale Cadela Evansa

Allan Peiper w wywiadzie dla Cyclingnews stwierdził, że Cadel Evans nadal zachował witalne rezerwy, dlatego Australijczyk śmiało może myśleć o zwycięstwie w Giro d'Italia.

Cadel ciągle wierzy w swoje możliwości, pomimo że na karku ma 36 lat. Wiem jak spisał się w Giro, chociaż przygotowania były dalekie od optymalnych oraz jak jechał przez cały sezon. W jego baku wiele jeszcze pozostało, dlatego mocno wierzę, że może przyjechać i wygrać Giro

- uważa menadżer BMC Racing Team na temat trzeciego zawodnika tegorocznego włoskiego touru.

Niezależnie od tego czy przyszły sezon będzie jego ostatnim, Cadel do Włoch przyjedzie na fali. Jestem o tym w pełni przekonany

- dodał Peiper.

To że Evans poważnie podejdzie do Giro, świadczy jego obecność na październikowej prezentacji wyścigu. Na gorąco trasę skomentował tak:

Pierwszy tydzień wydaje się łatwy, trzeba będzie się jednak mieć na baczności. A w ostatnim tygodniu umiejętnie zarządzać siłami, by starczyło na te wszystkie wielkie góry.

fot. Ferrari - LaPresse

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: