Team Colombia z ambitnymi planami, Igor Anton w składzie?

Team Colombia ma ambitne plany na nadchodzący sezon. Kolumbijski zespół montuje kadrę i wraz z zaproszeniami na coraz większe imprezy, nie waha się składać transferowych propozycji coraz lepszym zawodnikom. Tym razem na celowniku znalazł się baskijski wspinacz Igor Anton, który obecnie pozostaje bez ekipy.

Anton w rozmowie z hiszpańskim Radio Popular potwierdził, że zespół z Ameryki Łacińskiej był bardzo zainteresowany podpisaniem umowy. Bask obecnie nie ma ekipy - koniec Euskaltelu zostawił go na bruku, bez kontraktu i zespołu na kolejny sezon.

Team Colombia potwierdziła już, że otrzymała zaproszenia na imprezy takie jak Tour de San Luis oraz Tour de Langkawi. Zespół przez trzy ostatnie lata ścigający się w drugiej dywizji jest coraz bardziej rozpoznawalny - w tym roku jego kolarze rywalizowali w dużej liczbie ważnych europejskich imprez.

Zespół Claudio Cortiego w sezonie 2013 wziął udział w kilku dużych imprezach najwyższej rangi - La Fleche Wallonne, Giro d'Italia, Tour de Pologne i Il Lombardia. Czarne koszulki jechały też w Tour Méditerranéen, Volta ao Algarve, Giro del Trentino, Criterium International, Tour of Luxembourg, Tour of Turkey, Circuit Sarthe, Tour de Slovenie, Tour de l'Ain oraz USA Pro Challenge, a także sporej część włoskich klasyków.

Kolumbijczycy triumfowali trzykrotnie - etap Tour de Pologne wygrał Darwin Atapuma, a jego kolega - Leonardo Duque triumfował w Gran Premio Bruno Beghelli oraz na pierwszym etapie Tour de l'Ain.

W kalendarzu znajdował się także pokaźny blok wyścigów na Półwyspie Iberyjskim, w tym GP Miguel Indurain, Vuelta a La Rioja, Klasika Primavera, Vuelta Castilla y León oraz Vuelta Burgos. To miałoby być argumentem decydującym w kwestii Igora Antona. Odpowiedź Baska nie jest na razie znana, choć w radiowym wywiadzie zapewnił, że program zespołu jest bardzo dobry, a propozycję ocenia pozytywnie.

Zawodnicy, którzy w 2014 roku jeździli będą w zespole Colombia w 2014 roku: Edwin Ávila, Juan Esteban Arango, Alexis Camacho, Fabio Duarte, Leonardo Duque, Jarlinson Pantano, Robinson Chalapud, Carlos Julián Quintero, Duber Quintero, Jeffry Romero i Juan Pablo Valencia.

Do zespołu dołączą także: znany z europejskich szos Miguel Ángel Rubiano i Edward Díaz, Jonathan Paredes, Darwin Pantoja, Luis Largo oraz Rodolfo Torres.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: