Bracia Schleck razem ku Tour de France

Bracia Andy i Frank Schleck będą wspólnie startowali i przygotowywali się do udziału w Tour de France. Luksemburczycy powracają do rywalizacji razem i chcą przygotować się do startu w lipcowym Tour de France.

Nie od dziś wiadomo, że bracia są nierozdzielni i że znacznie lepiej jeździ im się razem, co zresztą sami podkreślają w wywiadach. W sezonie 2014 obaj reprezentowali będą ekipę Trek Factory Racing, która zastępuje ich poprzedni zespół RadioShack-Leopard.

Jak donosi Le Quotidien, plan startów obu luksemburskich kolarzy jest taki sam, z wyjątkiem pierwszego wyścigu. Frank, który powraca do peletonu po roku przerwy, ściganie rozpocznie już w styczniu, biorąc udział w Tour Down Under (21-26 stycznia). Andy rozpocznie sezon na trasie Tour of Oman (18-23 lutego).

Dalej bracia pojadą już razem. Paryż-Nicea (9-16 marca), prawdopodobnie Critérium International (29-30 marca), Vuelta al Pais Vasco (7-12 kwietnia) to trzy etapówki, które mają przygotować ich do dalszych zmagań, w tym ardeńskich klasyków.

Ardeński tryptyk to pierwszy większy cel sezonu - Amstel Gold Race (20 kwietnia), La Fleche Wallonne (23 kwietnia) i Liege-Bastogne-Liege (27 kwietnia). Kolarze ekipy Trek rozważają też zawitanie na krajowe szosy - możliwy jest start w Tour of Luksembourg (4-8 czerwca). Formę szlifować będą na pewno podczas Tour de Suisse (14-22 czerwca).

Celem sezonu jest oczywiście Tour de France (5-27 lipca).

Bracia Schleck po raz pierwszy od dłuższego czasu staną razem na starcie wyścigu - Frank nie ścigał się przez drugą połowę 2012 roku oraz cały sezon 2013, po tym jak nałożono na niego roczną dyskwalifikację za obecność w środku ksypamid w próbce moczu z Tour de France. Andy nie może pochwalić się lepszymi wynikami - upadek podczas Criterium du Dauphine i złamana miednica przekreśliły sezon, a Luksemburczyk po sporych kłopotach rozpoczął powrót w 2013 roku. Wiele nie zwojował, ale po niekończących się problemach z kończeniem imprez, zameldował się na 20. miejscu w Tour de France.

fot. RadioShack-Leopard

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: