Bez górskiej czasówki podczas MŚ w Ponferradzie

W przyszłym tygodniu światło dzienne ujrzą szczegóły dotyczące przyszłorocznych mistrzostw świata w hiszpańskiej Ponferradzie.

W kuluarach krążą plotki mówiące o znacznych problemach finansowych organizatorów. Z tego też powodu tradycyjna prezentacja mistrzostw, która powinna się odbyć podczas MŚ we Florencji, nie miała miejsca. Przesunięta została na koniec listopada i zostanie połączona z odpaleniem oficjalnej strony internetowej mistrzostw.

Czempionat rozpocznie się 21 września jazdami drużynowymi ekip zawodowych, a zakończy 28 września startem wspólnym mężczyzn. Kalendarz został ułożony według bliźniaczego schematu co we Florencji.

Wiadomo już, że w programie czasówki nie znajdzie się finałowy podjazd Alto de San Cristobal (9,5 km; 5,9%), jaki początkowo zapowiadano. Organizatorzy decyzję tą uzasadnili problemami logistycznymi i wysokimi kosztami.

Metę wszystkich konkurencji umieszczono na Avenida de la Libertad przed Narodowym Muzeum Energetycznym. Właśnie w Ponferradzie w 1949 roku otwarto pierwszą hiszpańską elektrownię zasilaną węglem.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: