Roszady w Route du Sud

Francuski wyścig etapowy Route du Sud ma nowego dyrektora. Pierre Caubin zastąpił André Masse'a na kierowniczym stanowisku pirenejskiej imprezy i zapowiada pewne zmiany, które w życie mają wejść już podczas 38. edycji, czyli w czerwcu 2014 roku.

Caubin, od 15 lat pracujący przy organizacji wyścigu, świadom jest kłopotów jakie czekają go przy organizacji, ale zapewnił, że zrobi wszystko, by kontynuować tradycje imprezy pełniącej rolę sprawdzianu i ostatecznego doszlifowania formy przed Tour de France. Wśród najbardziej palących kłopotów wymienił zabezpieczenie trasy - koszty wzrastają - Tour de France  zwykł płacić policji i żandarmerii 2,5 miliona euro. Dziś cena wynosi 12 milionów.

38. edycja ma być wyjątkowa. Caubin chce wykorzystać departamenty, które wyścig zaniedbał w ostatnich latach. Spodziewać się zatem można ścigania nie tylko w południowej partii rejonu Midi-Pyrénées. Zainteresowanie występem potwierdził już Sylvain Chavanel, co oznacza, że ekipa IAM może liczyć na zaproszenie na trasę. Rozmowy prowadzone są też z ekipą Saxo-Tinkoff.

Wyścig startuje 19 czerwca i potrwa cztery dni. Ze wstępnych informacji wynika, że ostatniego dnia, w niedzielę, kolarze zmierzą się ze specjalnym górskim etapem, z metą w Casters.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: