Zmiany na trasie Ronde van Vlaanderen

Organizator Ronde van Vlaanderen po dwóch latach od rewolucji jaką stanowiło porzucenie flandryjskiej legendy - Kapelmuuru i przeniesieniu mety do Oudenaarde, postanowił dokonać kilku większych poprawek na trasie.

Sam przebieg końcowych kilometrów 98. edycji "Flandryjskiej Piękności" pozostanie nienaruszony, natomiast po przeprowadzonej analizie i konsultacjach z zainteresowanymi zrezygnowano z finałowej pętli. Oznacza to, że 6 kwietnia ostatnimi wzniesieniami (szesnastym i siedemnastym) będą nadal Oude Kwaremont (2200 m; 4%) i Paterberg (360 m; 12,9%), ale taką drogą kolarze na koniec przejadą nie dwa, a tylko jeden raz.

Drugą istotną zmianą jest przesunięcie Koppenberga (600 m; 11,6%) znacznie bliżej mety. Ostatnio ten kluczowy niegdyś podjazd był dziesiąty w kolejności i znajdował się całe 64 km przed Oudenaarde. Obecnie powinien odzyskać swoje znaczenie, gdyż znajdzie się 45 km od celu. Za Koppenbergiem pozostaną same brukowane górki, w kolejności: Steenbeekdries, Taaienberg, Kruisberg, Oude Kwaremont i Paterberg.

Trasa Ronde van Vlaanderen 2014:

Vlaanderen 2014-prze

Mapa:

Vlaanderen 2014-map

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: