Fabian Cancellara mierzy w rekord świata w jeździe godzinnej

Coraz bardziej i bardziej prawdopodobne wydają się plany Fabiana Cancellary podjęcia próby ustanowienia rekordu świata w jeździe godzinnej na torze. 32-letniego Szwajcara w przyszłym tygodniu czeka rozmowa z menadżerem grupy Trek, podczas którego mają być ustalone szczegóły planu.

Przede wszystkim z inżynierami Treka czeka nas praca nad rozwiązaniami technicznymi, a następnie wybranie najlepszego momentu do podjęcia próby

- mówi w La Gazzetta dello Sport Luca Guercilena.

Idealnym byłby czas tuż po szczycie formy. Fabian potrzebuje trzech tygodni ukierunkowanego treningu, aby przyzwyczaić się do toru. Widzę dwie możliwe daty w kalendarzu: po wiosennych klasykach lub po pierwszym z dwóch wielkich tourów jakie są w jego planach.

Jedną z kwestii do rozstrzygnięcia jest miejsce pobicia rekordu. Wcześniej mówiło się o nowootwartym torze w szwajcarskim Grenchen, jednak obecnie wydaje się, że plany te uległy zmianie.

To będzie najszybszy tor jaki istnieje. Nie analizowaliśmy tej kwestii, ale po rozmowach z ekspertami w grę raczej wchodzą tylko trzy welodromy: Manchester, Aguascalientes (Meksyk) i Anadia (Portugalia)

- dodał menadżer grupy Trek.

Obecny rekord świata należy do Czecha Ondreja Sosenki, który w 2005 roku na moskiewskim torze w Kryłatskoje przejechał 49,7 km.

fot. Szymon Gruchalski/tourdepologne.pl

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: