Paweł Poljański w grupie Saxo-Tinkoff

Grupa Saxo-Tinkoff poinformowała o pozyskaniu na dwa lata dwóch neo-pro, Pawła Poljańskiego i Michala Kolara.

23-letni Polak, mistrz kraju orlików 2012, po nieudanym "romansie" z Vini Fantini, od sierpnia br. odbywał staż w duńskim zespole, natomiast 20-letni słowacki sprinter reprezentował kontynentalną ekipę Ducla Trencin, wygrywając w ostatnim sezonie Kosice-Miskolc (1.2), Beograd - Banja Luka I (1.2) oraz etapy Karpacki Wyścig Kurierów (2.2) i Tour de Serbia (2.2).

Uważam, że zarówno Paweł, jak i Michal mają ogromny potencjał, aby w przyszłości zostać wielkimi zawodnikami. Dzięki ich pozyskaniu mamy obecnie sporą grupę obiecujących talentów, zarówno na wyścigi jednodniowe, jak i etapówki, z umiejętnościami na każdy rodzaj terenu

- powiedział Bjarne Riis.

W czasie stażu Paweł pokazał się jako wszechstronny kolarz, z umiejętnościami wspinania się. Pojechał kilka świetnych dla zespołu wyścigów, a przede wszystkim miał fantastyczne wyniki podczas testów jakie przeszedł. Mając to na uwadze myślę, że zasłużył na kontrakt na najbliższe lata

- dodał menadżer Saxo.

Paweł Poljański nie krył zadowolenia ze sfinalizowania umowy:

Bycie częścią ekipy podczas stażu było wspaniałe, więc jestem oczywiście bardzo zadowolony z podpisania kontraktu. Nie mogę doczekać się początku sezonu. To fantastyczna możliwość, ale także wyzwanie, które będzie wymagało niesamowitej pracy. Czuję, że jestem gotowy i zrobię wszystko by spełnić oczekiwania zespołu.

Podobnie uważa Michal Kolar:

Moim marzeniem było zostanie profesjonalnym kolarzem. Kiedy dostajesz taką szansę od jednej z najlepszych ekip na świecie - wybór jest prosty. Jestem bardzo wdzięczny za danie mi tej możliwości. Mam świadomość, że przede mną bardzo dużo pracy by przyzwyczaić się do ścigania w wyścigach WorldTour, ale jestem pewny siebie i mam nadzieję, że wskoczę do zawodowego peletonu tak szybko jak tylko się da.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: