Thomas de Gendt żąda od grupy Vacansoleil odszkodowania

Thomas de Gendt pozwał do sądu zespół Vacansoleil-DCM, informuje Gazet van Antwerpen. 27-letni zawodnik od swojego byłego pracodawcy domaga się rekompensaty za utracone zarobki. W tej intencji zwrócił się o zabezpieczenie majątku i rachunków bankowych ekipy.

De Gendt po zdobyciu trzeciego miejsca w Giro d'Italia 2012 przedłużył o dwa lata kontrakt, ale nie z samym zespołem, tylko z menadżerem ekipy Daanem Luijkx'em, ponieważ ten miał zapewnienie finansowania ze strony głównego sponsora tylko do końca 2013 roku. Kiedy okazało się, że grupa nie znajdzie pieniędzy na sezon 2014 De Gendt otrzymał wypowiedzenie kontraktu. Kolarz wraz ze swoimi prawnikami uważa jednak, że umowa powinna zostać wykupiona.

Belg w ostatniej chwili znalazł miejsce w grupie Omega Pharma-Quick Step, za wynagrodzeniem równym zaledwie 1/5 dotychczasowych zarobków (wynoszących podobno 1,1 mln euro rocznie).

Teraz De Gendt na drodze sądowej domaga się od Vacansoleil wyrównania tej różnicy.

fot. Pool Reuters / Lapresse

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: