Nairo Quintana wystartuje w Giro d'Italia?

Kolumbijczyk Nairo Quintana ma być liderem hiszpańskiej ekipy Movistar na przyszłoroczne Giro d'Italia. Młody wspinacz z Ameryki Łacińskiej, drugi kolarz tegorocznego Tour de France, ma otrzymać oddzielny plan startów od Alejandro Valverde i w wieku 24 lat spróbować swoich sił na trasie Corsa Rosa.

Quintana w tym sezonie udowodnił, że jest jednym z najlepszych wspinaczy w peletonie, a zwycięstwo w Vuelta al Pais Vasco czy drugie miejsce w Tour de France pokazały, że wyścigi etapowe będą jego celem w przyszłości.

W tym roku jego program pokrywał się w dużej części z planem Alejandro Valverde. Kolumbijczyk miał pomagać Hiszpanowi we Francji, ale na trasie sytuacja zmieniła się i w końcówce imprezy to Valverde pracował na rzecz młodszego kolegi. Tym razem Eusebio Unzue chce w pełni wykorzystać potencjał swoich kolarzy i wysłać ich na różne wyścigi - Valverde po raz kolejny będzie chciał poprawić 6. miejsce w "Wielkiej Pętli", a Quintana zadebiutuje w Giro.

Quintana na Giro będzie kontynuował kolumbijskie tradycje - w przeszłości jego rodacy pięciokrotnie wygrywali tam koszulkę najlepszego górala, a w ostatnich 20 latach dziesięciokrotnie meldowali się w czołowej dziesiątce. Ukoronowaniem tych osiągnięć jest 2. miejsce Rigoberto Urana w 2013 roku.

Oficjalna i ostateczna decyzja co do planów startowych Valverde i Quintany ma zapaść w grudniu.

fot. Movistar Team

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: