Dali drapaka z trzeciej ligi do Tour Down Under

Australijska ekipa Drapac ma powody do zadowolenia. Po otrzymaniu licencji ProContinental i zakontraktowaniu kilku znanych zawodników wszystko wskazuje na to, że zostanie zaproszona do udziału w Tour Down Under (19-26 stycznia). Informację taką podaje australijskie "Cycling Central", powołując się na źródła bliskie do organizatorów.

Aby otrzymać "dziką kartę" na wyścig otwierający zmagania w cyklu World Tour ekipa musiała otrzymać licencję ProContinental, pochodzić z Australii i być członkiem Ruchu na rzecz wiarygodnego kolarstwa (MPCC).

Drapac spełniał warunki, o udziale w imprezie rozmawiał z organizatorami, a ostatnie wątpliwości opadły, gdy Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) potwierdziła licencje na sezon 2014 - australijska ekipa znalazła się w drugiej dywizji i może rozpocząć przygotowania do styczniowego ścigania.

Dyrekcja wyścigu z zadowoleniem powitała informację o awansie australijskiego zespołu.

Drapac to ekipa założona w 2004 roku, dotychczas jeżdżąca z licencją kontynentalną. W przyszłym sezonie jej barwy reprezentowali będą tacy kolarze jak Travis Meyer (wcześniej Orica-GreenEdge), William Clarke (wcześniej Argos-Shimano) oraz Jonathan Cantwell (wcześniej Saxo-Tinkoff), Ben Johnson i Jordan Kerby (wcześniej Christina Watches-Onfone), Jai Crawford (wcześniej Huon-Genesys) i Wouter Wippert (wcześniej Team 3M).

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: