Lampre widzi Rui Costę na podium Tour de France

Rui Costa związał się z Lampre-Merida, aby otrzymać szansę walki na własne konto w wielkich tourach. Według nowego menadżera włoskiej grupy Brenta Copelanda, aktualny mistrz świata posiada wszystkie cechy, aby stanąć na końcowym podium Tour de France.Rui Costa

Takie zadanie jest wykonalne

- twierdzi Copeland w rozmowie z "VeloNews".

Jeżeli spojrzeć na przyszłoroczną trasę Touru … Rui nie jest brukowcem, ale lepiej sobie tam radzi od czołówki grandtourowców. Poza tym, gdy spojrzeć na to co wyrabiał w tym roku w Tour de Suisse i Tour de France … Tylko zbudować wokół niego drużynę i wszystko jest możliwe. W Movistar było mu ciasno, z powodu zawodników tam jeżdżących [Alejandro Valverde, Nairo Quintana]. Nie mógł pokazać swego pełnego potencjału, a jestem przekonany, że może się nadal rozwijać.

Copeland jest również przekonany, że Lampre podoła zadaniu, jakim jest zbudowanie silnej drużyny wokół 27-letniego Portugalczyka.

Czeka nas jeszcze wybór kolarzy, którzy pojadą z Costą, ale mamy do tego odpowiednich ludzi. Przemysław Niemiec był 6. w tegorocznym Giro, José Serpa nie pokazał z powodu kontuzji pełnych możliwości, ale w ostatnim Tourze z etapu na etap jechał lepiej. Jest w stanie pomóc, podobnie jak Nelson Oliveira, który dołączył do nas z Costą. Jest Hiszpan Rafael Valls. Na brukowane etapy mamy znakomitych specjalistów. W górach również będzie mógł polegać na drużynie, a na końcu skorzystać z pracy innych. Nie na nas przecież spocznie odpowiedzialność za wyścig.

fot. Movistar

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: