Torowy Puchar Świata 2013/14 #1: wyniki drugiego dnia

W sobotę na torze w Manchesterze rozegrano dalsze konkurencje zaliczane do Pucharu Świata. Przedostatni dzień zmagań nie zapisał się żadnym znaczącym wynikiem reprezentacji Polski - najwyższe miejsce wywalczyła Eugenia Bujak, która w wyścigu indywidualnym na dochodzenie zajęła 4. miejsce.

Wyścigi mężczyzn:

Złoto w wyścigu indywidualnym na dochodzenie mężczyzn przypadło Włochowi Marco Coledanowi, który pokonał Rosjanina Alexandra Serova. Trzecie miejsce zajął Hiszpan Sebastian Mora Verdi.

Pełne wyniki: tutaj.

W keirinie najszybszy okazał się Francuz Francois Pervis, pokonując Niemca Maximiliana Levy'ego oraz Wenezuelczyka Hersony'ego Canelona.

Kamil Kuczyński w kwalifikacjach zajął w swoim biegu ostatnie miejsce, a w repasażach był 2. i musiał pożegnać się z dalszą rywalizacją.

Pełne wyniki: tutaj.

Triumfatorem wyścigu punktowego został Irlandczyk Martyn Irvine. Za jego plecami uplasował się Duńczyk Lasse Norman Hansen oraz znany z szosowych wyścigów Włoch Elia Viviani.

Wojciech Pszczolarski zajął w finale 8. miejsce, co zawdzięczał dobrej jeździe w kwalifikacjach, gdzie był 3.

Pełne wyniki: tutaj.

Mężczyźni kontynuowali też rywalizację w omnium - walka toczyła się w wyścigu indywidualnym na dochodzenie, wyścigu na 1000 m i scratchu.

W wyścigu indywidualnym na dochodzenie triumfował Duńczyk Casper Michael von Folsach, pokonując Australijczyka Luke'a Davisona oraz Kazacha Artyoma Zakharova.

Pełne wyniki: tutaj.

W scratchu najlepszy okazał się Szwajcar Olivier Beer. Drugi przyjechał Holender Tim Veldt, a trzeci Belg Jasper du Buyst.

Pełne wyniki: tutaj.

W rywalizacji na 1000 m De Buyst wyprzedził Davisona oraz Veldta i dzięki temu triumfował w klasyfikacji generalnej omnium przed Veldtem i Nowozelandczykiem Aaronem Gatem.

Pełne wyniki: tutaj.

Końcowa klasyfikacja omnium: tutaj.

Wyścigi kobiet:

Panie rywalizowały w wyścigu indywidualnym na dochodzenie, sprincie i omnium. W pierwszej konkurencji dobrze spisała się Eugenia Bujak, zajmując 4. miejsce. Pierwsze wywalczyła Brytyjka Joanna Roswell, drugie przypadło Australijce Rebece Wiasak, a trzecie Szkotce Kate Archibald.

Pełne wyniki: tutaj.

W sprincie najlepsza okazała się Niemka Kristina Vogel, pokonując reprezentantkę Hongkongu Wai Sze Lee i Brytyjkę Rebeccę James.

Pełne wyniki: tutaj.

Panie rozpoczęły także zmagania w omnium - w sobotę rozegrano okrążenie ze startu lotnego i wyścig punktowy.

W pierwszej konkurencji najlepsza okazała się Kanadyjka Gillian Carleton, pokonując Francuzkę Laurę Berthon oraz Australijkę Annette Edmondson. 12. miejsce zajęła Małgorzata Wojtyra.

Pełne wyniki: tutaj.

Wyścig punktowy padł łupem Berthon, która wyprzedziła Hiszpankę Sofię Arreolę oraz Amerykankę Elizabeth Newell. Wojtyra zmagania ukończyła na 15. pozycji.

Pełne wyniki: tutaj.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: