Torowy Puchar Świata 2013/14 #1: wyniki drugiego dnia

W sobotę na torze w Manchesterze rozegrano dalsze konkurencje zaliczane do Pucharu Świata. Przedostatni dzień zmagań nie zapisał się żadnym znaczącym wynikiem reprezentacji Polski – najwyższe miejsce wywalczyła Eugenia Bujak, która w wyścigu indywidualnym na dochodzenie zajęła 4. miejsce.

Wyścigi mężczyzn:

Złoto w wyścigu indywidualnym na dochodzenie mężczyzn przypadło Włochowi Marco Coledanowi, który pokonał Rosjanina Alexandra Serova. Trzecie miejsce zajął Hiszpan Sebastian Mora Verdi.

Pełne wyniki: tutaj.

W keirinie najszybszy okazał się Francuz Francois Pervis, pokonując Niemca Maximiliana Levy’ego oraz Wenezuelczyka Hersony’ego Canelona.

Kamil Kuczyński w kwalifikacjach zajął w swoim biegu ostatnie miejsce, a w repasażach był 2. i musiał pożegnać się z dalszą rywalizacją.

Triumfatorem wyścigu punktowego został Irlandczyk Martyn Irvine. Za jego plecami uplasował się Duńczyk Lasse Norman Hansen oraz znany z szosowych wyścigów Włoch Elia Viviani.

Wojciech Pszczolarski zajął w finale 8. miejsce, co zawdzięczał dobrej jeździe w kwalifikacjach, gdzie był 3.

Mężczyźni kontynuowali też rywalizację w omnium – walka toczyła się w wyścigu indywidualnym na dochodzenie, wyścigu na 1000 m i scratchu.

W wyścigu indywidualnym na dochodzenie triumfował Duńczyk Casper Michael von Folsach, pokonując Australijczyka Luke’a Davisona oraz Kazacha Artyoma Zakharova.

W scratchu najlepszy okazał się Szwajcar Olivier Beer. Drugi przyjechał Holender Tim Veldt, a trzeci Belg Jasper du Buyst.

W rywalizacji na 1000 m De Buyst wyprzedził Davisona oraz Veldta i dzięki temu triumfował w klasyfikacji generalnej omnium przed Veldtem i Nowozelandczykiem Aaronem Gatem.

Końcowa klasyfikacja omnium: tutaj.

Wyścigi kobiet:

Panie rywalizowały w wyścigu indywidualnym na dochodzenie, sprincie i omnium. W pierwszej konkurencji dobrze spisała się Eugenia Bujak, zajmując 4. miejsce. Pierwsze wywalczyła Brytyjka Joanna Roswell, drugie przypadło Australijce Rebece Wiasak, a trzecie Szkotce Kate Archibald.

W sprincie najlepsza okazała się Niemka Kristina Vogel, pokonując reprezentantkę Hongkongu Wai Sze Lee i Brytyjkę Rebeccę James.

Panie rozpoczęły także zmagania w omnium – w sobotę rozegrano okrążenie ze startu lotnego i wyścig punktowy.

W pierwszej konkurencji najlepsza okazała się Kanadyjka Gillian Carleton, pokonując Francuzkę Laurę Berthon oraz Australijkę Annette Edmondson. 12. miejsce zajęła Małgorzata Wojtyra.

Wyścig punktowy padł łupem Berthon, która wyprzedziła Hiszpankę Sofię Arreolę oraz Amerykankę Elizabeth Newell. Wojtyra zmagania ukończyła na 15. pozycji.