Torowy Puchar Świata 2013/14 #1: Wojtyra wygrywa scratch

 

Wczoraj w Manchesterze rozpoczęła się 22. edycja Torowego Pucharu Świata. Na brytyjskim torze zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w pierwszej z trzech odsłon tej imprezy.

Pierwszego dnia rywalizacja toczyła się w wyścigu drużynowym na dochodzenie, sprincie drużynowym, scratchu i omnium.

Sukces zanotowała Małgorzata Wojtyra - Polka okazała się najlepsza w scratchu, po drodze wygrywając bieg kwalifikacyjny. W finale wyprzedziła Szkotkę Kate Archibald oraz Ukrainkę Tetyanę Klimchenko.

Pełne wyniki: tutaj.

W wyścigu drużynowym na dochodzenie mężczyzn najlepsi okazali się Brytyjczycy (Owain Doull, Steven Bourke, Edward Clancy i Andrew Tennant), którzy o 0.6 sekundy pokonali Australijczyków (Luke Davison, Alexander Edmondson, Mitchell Mulhern i Scotson Miles) i o 3.3 sekundy Duńczyków (Lasse Norman Hansen, Mathias Moller, Rasmus Quaade i Alex Rasmussen).

Pełne wyniki: tutaj.

Wśród pań triumfowały Brytyjki (Laura Trott, Elinor Barker, Dani King, Joanna Roswell), dwukrotnie bijąc swój rekord świata przed własną publicznością. Drugie miejsce dla Kanadyjek (Gilian Carleton, Laura Brown, Jasmin Glaesser, Stephania Roorda), trzecie dla Australijek (Annette Edmondson, Georgia Baker, Rebecca Wiasak i Elissa Wundersitz).

Polki, w składzie: Małgorzata Wojtyra, Eugenia Bujak, Edyta Jasińska i Natalia Rutkowska, w kwalifikacjach zajęły szóste miejsce i nie uczestniczyły w finale, rywalizację kończąc na 6. pozycji.

Pełne wyniki: tutaj.

Sprint mężczyzn padł łupem reprezentacji Niemiec. Rene Enders, Max Niederlag i Robert Forstemann pokonali Rosjan (Pavel Yakushevskiy, Denis Dmitriev, Andrey Kubeev) oraz Brytyjczyków (Philip Hindes, Jason Kenny, Matthew Crampton).

Polacy - Maciej Bielecki, Mateusz Lipa i Rafał Sarnecki zajęli 7. miejsce.

Pełne wyniki: tutaj.

Wśród kobiet w sprincie najlepsze okazały się Niemki (Miriam Welte i Kristina Vogel), wyprzedzając reprezentantki Wielkiej Brytanii (Victoria Williamson i Rebecca James) i ekipę Max Success (Lin Junhong i Tianshi Zhong).

Pełne wyniki: tutaj.

Panowie rywalizowali także w omnium, a w piątek rozegrano 3 z 6 konkurencji. W okrążeniu ze startu lotnego na 250 m najszybszy był Australijczyk Luke Davison, pokonując Holendra Tima Veldta oraz Belga Jaspera de Buysta.

Pełne wyniki: tutaj.

W wyścigu punktowym triumfował z kolei Francuz Thomas Boudat (33 pkt), przed De Buystem (20 pkt) i Nowozelandczykiem Aaronem Gatem (14 pkt).

Pełne wyniki: tutaj.

Taka sama kolejność - Boudat, De Buyst i Gate - zakończyła wyścig eliminacyjny.

Pełne wyniki: tutaj.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: