Bpost Bank Trophy 2013/14 #2: Meeusen wygrywa Koppenbergcross

Tom Meeusen (Telenet-Fidea) został w Oudenaarde zwycięzcą Cyclocross Koppenbergcross, drugiego wyścigu należącego do cyklu Bpost Bank Trophy. Belg na finiszu pokonał swoich rodaków Kevina Pauwelsa (Sunweb-Napoleon Games) i Klaasa Vantornouta (Sunweb-Napoleon Games).

Zawodnicy 1 listopada tradycyjnie rywalizowali na ciężkiej, mocno pagórkowatej pętli z brukowanym podjazdem Koppenberg.

Po trzech z ośmiu okrążeń prowadził Rob Peeters (Telenet), którego ze stratą 20 sekund ścigał Philipp Walsleben (BKCP-Powerplus), ale akcja ta spełzła na niczym.

W połowie dystansu w grze pozostawało nadal 9 kolarzy. Próby rozlewania stawki, nawet na Koppenbergu, kończyły się fiaskiem. Atakował tam 9-krotny zwycięzca Koppenbergcross, Sven Nys (Crelan KDL), ale mistrz świata nie prezentuje obecnie najwyższej formy.

Finałową pętlę na czele rozpoczęła grupa 8 zawodników. Przyspieszył Meeusen, na kole którego pojawił się Pauwels. Meeusen nie wypuścił jednak wielkiej szansy, pokonując na finiszu Pauwelsa i Vantornouta.

15. przyjechał Mariusz Gil (Kwadro-Stannah).

   1 Tom Meeusen (Bel) Telenet-Fidea Cycling Team                     59:06
   2 Kevin Pauwels (Bel) Sunweb-Napoleon Games Cycling Team           00:02
   3 Klaas Vantornout (Bel) Sunweb-Napoleon Games Cycling Team        00:05
   4 Philipp Walsleben (Ger) BKCP-Powerplus                           00:09
   5 Sven Nys (Bel) Crelan KDL Cycling Team                           00:10
   6 Rob Peeters (Bel) Telenet-Fidea Cycling Team                     00:24
   7 Corne Van Kessel (Ned) Telenet-Fidea Cycling Team                00:25
   8 Niels Albert (Bel) BKCP-Powerplus Cycling Team
   9 Thijs van Amerongen (Ned) AA Drink Cycling Team                  00:40
  10 Julien Taramarcaz (Swi) BMC Mountainbike Racing Team             00:46
  11 Joeri Adams (Bel) Telenet-Fidea Cycling Team                     01:01
  12 Bart Aernouts (Bel) AA Drink Cycling Team                        01:18
  13 Ian Field (GBr) Hargroves Cycles                                 01:19
  14 Twan van den Brand (Ned) Orange Babies Cycling Team              01:24
  15 Mariusz Gil (Pol) Kwadro-Stannah Cycling Team                    01:28
  16 Thijs Al (Ned) Telenet-Fidea Cycling Team                        01:38
  17 Marcel Meisen (Ger) Kwadro-Stannah Cycling Team                  01:44
  18 Lubomir Petrus (Cze) BKCP-Powerplus Cycling Team                 02:32
  19 Dieter Vanthourenhout (Bel) BKCP-Powerplus Cycling Team          02:34
  20 Patrick van Leeuwen (Ned) Orange Babies Cycling Team             02:37
  21 Patrick Gaudy (Bel) The Barracuda Company                        02:44
  22 Kevin Eeckhout (Bel) Coolens Cycling Team                        03:11
  23 Sven Vanthourenhout (Bel) Crelan KDL Cycling Team                03:24
  24 Jim Aernouts (Bel) Sunweb-Napoleon Games Cycling Team            03:47
  25 Kevin Cant (Bel) Primator Cyclingteam                            04:13
  26 Davy Commeyne (Bel) Accent Jobs-Wanty Cycling Team               04:18
  27 Yu Takenouchi (Jpn) Colba-Superano Ham                           04:53
  28 Kenneth Van Compernolle (Bel) DNCS-Pro 2012 Cycling Team         05:08
  29 Bart Hofman (Bel) Afdeling Oost-Vlaanderen WBV - VZW             05:20
  30 Vincent Baestaens (Bel) Crelan KDL Cycling Team                  05:43
  31 Jan Denuwelaere (Bel) Style & Concept Cycling Team               06:01
  32 Tom Van Den Bosch (Bel) Hargroves Cycles
  33 Angus Edmond (NZl)
 DNF Martin Bina (Cze) Kwadro-Stannah Cycling Team
 DNF Dave De Cleyn (Bel)

 Klasyfikacja po 2. wyścigach:

   1 Sven Nys (Bel) Crelan KDL Cycling Team                         1:56:07
   2 Niels Albert (Bel) BKCP-Powerplus Cycling Team                   00:45
   3 Klaas Vantornout (Bel) Sunweb-Napoleon Games Cycling Team        01:13
   4 Thijs van Amerongen (Ned) AA Drink Cycling Team                  01:48
   5 Philipp Walsleben (Ger) BKCP-Powerplus                           01:50
   6 Tom Meeusen (Bel) Telenet-Fidea Cycling Team                     02:05
   7 Marcel Meisen (Ger) Kwadro-Stannah Cycling Team                  02:57
   8 Julien Taramarcaz (Swi) BMC Mountainbike Racing Team             03:15
   9 Bart Aernouts (Bel) AA Drink Cycling Team                        03:21
  10 Twan van den Brand (Ned) Orange Babies Cycling Team              03:40
  11 Rob Peeters (Bel) Telenet-Fidea Cycling Team                     04:00
  12 Corne Van Kessel (Ned) Telenet-Fidea Cycling Team                04:09
  13 Kevin Pauwels (Bel) Sunweb-Napoleon Games Cycling Team           04:31
  14 Thijs Al (Ned) Telenet-Fidea Cycling Team                        04:48
  15 Martin Bina (Cze) Kwadro-Stannah Cycling Team                    05:02
  16 Lubomir Petrus (Cze) BKCP-Powerplus Cycling Team                 05:12
  17 Joeri Adams (Bel) Telenet-Fidea Cycling Team                     06:01
  18 Ian Field (GBr) Hargroves Cycles                                 06:09
  19 Lars van der Haar (Ned) Rabobank Development Team                06:20
  20 Mariusz Gil (Pol) Kwadro-Stannah Cycling Team                    06:33
  21 Dieter Vanthourenhout (Bel) BKCP-Powerplus Cycling Team          07:39
  22 Patrick van Leeuwen (Ned) Orange Babies Cycling Team             07:42
  23 Patrick Gaudy (Bel) The Barracuda Company                        07:43
  24 Niels Wubben (Ned) Rabobank Development Team                     07:57
  25 Kevin Eeckhout                                                   08:04
  26 Wietse Bosmans (Bel) BKCP-Powerplus Cycling Team                 08:15
  27 Sven Vanthourenhout (Bel) Crelan KDL Cycling Team                08:26
  28 Jim Aernouts (Bel) Sunweb-Napoleon Games Cycling Team            08:52
  29 Jonathan Page (USA) Fuji-Spy-Competitive Cyclist                 09:04
  30 Kevin Cant (Bel) Primator Cyclingteam                            09:18
  31 Davy Commeyne (Bel) Accent Jobs-Wanty Cycling Team               09:23
  32 Javier Ruiz De Larrinaga                                         09:45
  33 Jan Denuwelaere (Bel) Style & Concept Cycling Team               09:48
  34 Mariusz Gil (Pol) Kwadro-Stannah Cycling Team
  35 Yu Takenouchi (Jpn) Colba-Superano Ham                           09:58
  36 Kenneth Van Compernolle (Bel) DNCS-Pro 2012 Cycling Team         10:05