Amy Cure zasila Lotto-Belisol

Australijka Amy Cure podpisała kontrakt z ekipą Lotto-Belisol Ladies. 20-letnia Australijka to jedna z bardziej utalentowanych młodych zawodniczek, sukcesy odnosząca zarówno na szosie jak i na torze.

Tasmanka jeździła dotychczas w Jayco - AIS, w tym roku notując ładne zwycięstwo w wyścigu Tour de Feminin - O cenu Ceského Švýcarska, gdzie wygrała klasyfikację młodzieżową i dwa etapy. Dobrze poszło jej też na torowych mistrzostwach świata - w wyścigu na dochodzenie zdobyła srebro indywidualnie i w drużynie.

W sierpniu została stażystką ekipy Orica-AIS, w krótkim okresie prezentując się z bardzo dobrej strony i wygrywając etap Trophée d'Or Féminin.

- Program zespołu bardzo mi odpowiada. To najlepsza ekipa dla mnie, nie mogę się doczekać bycia jej częścią i poznania wszystkich dziewczyn. Mój partner jest Belgiem, więc będę spędzała tu większą część roku. Już zdążyłam się tu zaaklimatyzować i poznać ludzi - tłumaczyła młoda Australijka.

- W tym roku udało mi się udanie łączyć ściganie na szosie z torem. Lubię obie dyscypliny, a ekipa Lotto daje me możliwość kontynuowania kariery w obu. Jeśli chodzi o tor, to wolę konkurencje wytrzymałościowe, jak wyścig na dochodzenie. Moim głównym celem są igrzyska w Rio, ale na oku mam też Commonwealth Games, które odbędą się za rok.

Cure podkreśliła, że na szosie preferuje płaskie wyścigi, aczkolwiek nie ma nic przeciwko podjazdom. - Sama zaskoczyłam się swoją dyspozycją na podjazdach - powiedziała, zaznaczając, że będzie chciała mocnym akcentem rozpocząć pierwszy rok zawodowstwa.

Do kobiecej ekipy Lotto w przyszłym sezonie dołączy także utytułowana Brytyjka Emma Pooley.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: