Chris Froome zdobywcą Velo d’Or 2013

Chris Froome (Sky) został zdobywcą nagrody dla najlepszego kolarza na świecie Vélo d’Or (Złoty Rower), przyznawaną co roku przez francuski magazyn Vélo Magazine.

Brytyjczyk w sezonie 2013 zwyciężył na trasie Tour de France, wygrał również Criterium du Dauphine i Tour de Romandie. Froome wyprzedził Włocha Vincenzo Nibalego, który triumfował w tegorocznym Giro d’Italia i zajął drugie miejsce w Vuelta a Espana. Trzecia pozycja w plebiscycie przypadła Słowakowi Peterowi Saganowi.

Drugi zawodnik Wielkiej Pętli, Kolumbijczyk Nairo Quintana (Movistar), został okrzyknięty najlepszym młodzieżowcem (Vélo d’or espoirs – do lat 25), natomiast Vélo d’Or français, dla najlepszego francuskiego zawodnika, trafi w ręce zwycięzcy etapu na Alpe d’Huez podczas Touru – Christophe’a Riblona (Ag2r).