Plany liderów Omega Pharma, czyli niewiele wiadomo

Patrick Lefevere w rozmowie z serwisem Cyclingnews przedstawił plany startowe liderów Omega Pharma-Quick Step na sezon 2014. Ze słów menadżera belgijskiej ekipy można wnioskować, że nie ma jeszcze dokładnie ustalonego kalendarza, ten czeka na omówienie z każdym zawodnikiem z osobna.

Wszystko wskazuje na to, że na trasie Giro d'Italia po raz pierwszy od 2010 roku zabraknie Marka Cavednisha, a brytyjski sprinter pierwszą część roku będzie miał mniej niż dotychczas intensywną.

Jestem przekonany, że kolejny sezon Mark całkowicie podporządkowuje Tour de France

- stwierdził Lefevere

Musimy ustalić ostateczny harmonogram, ale podczas kolacji w Paryżu po prezentacji Touru już zgodziliśmy się na spokojniejszy początek, a następnie pełne przygotowanie pod Wielką Pętlę. Może to oznaczać od połowy kwietnia miesięczną przerwę w startach i tym samym absencję w Giro.

Lefevere zapytany czy przyszłość Michała Kwiatkowskiego kryje się w wyścigach etapowych, czy może jednak w klasykach, tylko się zaśmiał.

Dobre pytanie. Nie znam jeszcze odpowiedzi i myślę, że on również nie zna. Być może poślemy go tu i tu, ale w 2014 będzie miał mniej startów, natomiast więcej celów. Na pewno ponownie zamierza mocno rozpocząć sezon, a następnie wróci na wielki tour.

Chcemy Michałowi nieco inaczej rozplanować sezon wiosennych klasyków. Jeżeli pojedzie w Ronde Van Vlaanderen, wówczas prawdopodobnie zrobi przerwę po Amstel Gold

- dodał Lefevere.

Równie niepewny pozostaje program Rigoberto Urana i Toma Boonena.

W przypadku Rigo mówimy tu o ewentualnym połączeniu Giro i Vuelty, ale wszystko wyjaśni się po naszym pierwszym zgrupowaniu w grudniu. Tour również wchodzi w rachubę. Co do Toma będziemy mądrzejsi dopiero po tym co pokaże w pierwszych startach sezonu.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: