Juan Jose Lobato zasili Movistar

Andaluzyjczyk Juan Jose Lobato podpisał trzyletni kontrakt z hiszpańską ekipą Movistar. 24-latek trafi pod skrzydła Eusebio Unzue po tym jak rozpadła się jego dotychczasowa ekipa - baskijski Euskaltel-Euskadi.

Postawienie na młodego zawodnika to przejaw wzmocnienia frakcji sprinterskiej - w ekipie Movistar nominalnymi sprinterami są Jose Joaquin Rojas i Jose Francisco Ventoso, ale żaden z nich nie może w ostatnim czasie odnieść zwycięstwa.

Lobato w karierze wygrał 6 razy - w 2011 i 2013 unosił ręce w górze na mecie Circuito de Getxo, wygrał etap Tour of Qinghai Lake (2012), 2 odcinki Vuelta de Chile (2012) oraz etap Vuelta a Castilla y Leon (2013).

Młody Hiszpan dobrze wypadał w sprintach w wyścigach najwyższej półki - przyjechał 4. w Clasica Almeria, zajmował czołowe miejsca na finiszach Tour de Romandie i Bayern Rundfahrt. Trzykrotnie przyjechał także w czołowej dziesiątce sprinterskiego etapu Tour de France.

fot. Movistar Team

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: