Bert Grabsch kończy karierę

Niemiec Bert Grabsch zakończył profesjonalną karierę sportową. Doświadczony Niemiec nie znalazł ekipy na następny sezon i zdecydował się na zakończenie przygody ze sportem wyczynowym.

Chciałbym ścigać się jeszcze przez jeden rok

- przyznał 38-latek w wywiadzie dla niemieckiego Radsport.

Grabsch ostatnie dwa lata swojej 15-letniej kariery spędził w belgijskiej Omega Pharma-Quick Step. Nie otrzymał propozycji przedłużenia kontraktu, nie znalazły się też inne ekipy zainteresowane jego pozyskaniem.

Grabsch karierę zaczynał w niemieckich ekipach Agro Adler Brandenburg i Team Cologne w 1998 roku. Potem przez 6 lat jeździł w Phonaku, rok spędził w T-Mobile, po czym przez cztery lata reprezentował żółte barwy ekipy HTC-Highroad. W karierze wygrał mistrzostwo świata w jeździe indywidualnej na czas (2008), etap Vuelta a Espana (2007), etap Dauphine Libere (2009), dwa etapy Tour of Austria (2008, 2011). Dwukrotnie meldował się na 4. miejscu na czasówce podczas mistrzostw świata (2007, 2011).

Niemiec ma nadzieję, że kolarstwo ciągle będzie częścią jego życia - nie wyklucza pracy w którejś z kolarskich ekip.

fot. © OPQS / Tim de Waele

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: