Przemysław Kasperkiewicz zawodnikiem ekipy Bauknecht-Author

Przemysław Kasperkiewicz podpisał zawodowy kontrakt z ekipą kontynentalną Bauknecht Author. 19-latek przez najbliższy rok będzie ścigał się w barwach czeskiej drużyny, do której przeniósł się po roku spędzonym w Holandii.

- Wybrałem tę ekipę, ponieważ jest to zespół stabilny i solidny, istnieje już kilka lat. W kalendarzu maja bardzo dobre wyścigi, w 80% są to imprezy UCI, na których będzie mi zależało. Spotkałem się również z dyrektorem sportowym ekipy i bardzo mi się spodobało jego podejście do sprawy - powiedział świeżo upieczony zawodowiec w rozmowie z rowery.org.

Kasperkiewicz w sezonie 2013 ścigał się w holenderskim klubie WV De Jonge Renner, do którego trafił po 8 latach spędzonych w KTK Kalisz. Po roku reprezentowania związanego z ekipą Belkin zespołu nastąpiły nieprzewidziane komplikacje - kłopoty z zakwaterowaniem i problemy finansowe oraz panujący w Europie kryzys na rynku kolarskich ekip sprawiły, że zarówno Kasperkiewicz, jak i jego drużynowy kolega - Grzegorz Haba - musieli rozejrzeć się za nową drużyną.

Jakie cele stawia przed sobą młody kolarz? - W przyszłym sezonie postaram się walczyć w ważnych imprezach rangi UCI, które są przepustką do najlepszych ekip na świecie - deklaruje "Kasper". - Ważne będzie też dla mnie aby dobrze wejść w sezon i utrzymać dobrą dyspozycję do Mistrzostw Polski, tak jak udało mi się to zrobić w tym roku.

Kasperkiewicz ładnie rozpoczął ściganie w kategorii orlika, demonstrując duże możliwości i pokazując, że jest jednym z najbardziej utalentowanych polskich młodzieżowców. W pierwszej części sezonu zajął 4. miejsce w wyścigu Hellena Tour, wygrywając równocześnie klasyfikację młodzieżową. Później przyszło 6. miejsce w Karpackim Wyścigu Kurierów, a także 4. w belgijskim Prijs Van Buggenhout Frans Sammels Poll.

Kasperkiewicz, którego domeną jest jazda na czas, wywalczył w Sobótce srebrny medal w tej specjalności podczas mistrzostw Polski, na 40-kilometrowej trasie przegrywając o 14 sekund z Łukaszem Wiśniowskim. W wyścigu ze startu wspólnego zajął 9. miejsce.

Sukcesy Polak odnosił też w Holandii - pod koniec sezonu wygrał wyścig Ronde van Ransdaal, na drugim miejscu przyjechał też w Raboprofronde van Zevenbergen i Wielerronde van Zundert. Jego zespół wygrał także klasyfikację generalną pucharu klubów w Holandii.

Bauknecht Author to ekipa często widywana na polskich szosach, biorąca udział w ważnych wyścigach, m.in. Szlakiem Grodów Piastowskich, Memoriale Andrzeja Trochanowskiego, Dookoła Mazowsza czy Małopolskim Wyścigu Górskim. Zespół bierze też udział we wszystkich ważnych imprezach w Czechach, Tour de Serbie czy Tour of Slovakia.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: