Argos-Shimano ogłasza skład młodzieżówki

Zespół Argos-Shimano przedstawił skład powołanego niedawno zespołu młodzieżowego. Ekipa składała będzie się z 10 zawodników i przyjmie nazwę Argos-Shimano Development. W jej szeregach znaleźli się zawodnicy ze Szwecji, Nowej Zelandii, Danii, Belgii, Holandii i Niemiec.

Projektem zawiadywał będzie Niemiec Jens Lang, dotychczas pracujący w niemieckim zespole Thüringer Energie Team, z którego wywodzą się tacy zawodnicy jak Tony Martin, John Degenkolob czy Marcel Kittel.

Zespół stawia sobie za cele udział w imprezach cyklu Europe Tour, szczególnie na terenie Beneluksu i Włoch.

W ekipie pozycję kapitana pełnił będzie były mistrz Niemiec juniorów - Jan Brockhoff. Doświadczeniem wspomagał będzie go Robert Pölder. Gotowy do zrobienia kroku w zawodową przyszłość zdaje się być Duńczyk Kristian Haugaard Jensen, najlepszy góral tegorocznego Tour de l'Avenir i były kolarz kontynentalnej ekipy Leopard-Trek.

Sekcja klasyczna na głowie Jenthe Biermansa, zwycięzcy juniorskiej wersji Ronde van Vlaanderen. Zdobywanie doświadczenia i zaliczenie szkolnych egzaminów będzie miał za to na głowie Mathias Rask Jeppesen. Sprintami zajmie się Nowozelandczyk Alex Frame, który dla szosy porzucił tor. Na ostatnich metrach opiekował się nim będzie Christian Bertilsson, mający już nieco doświadczenia w ściganiu się w imprezach kontynentalnych.

Przyszłym kolarzem na wyścigi etapowe ma stać się Fredrik Ludvigsson, w tym roku wygrał Boucle de l’Artois, a także ukończył na 2. miejscu Tour of Estonia. Jego starszy brat - Tobias - ściga się obecnie w zawodowej ekipie Argos.

Specjalistą od walki z czasem będzie za to Maximilian Schachmann, brązowy medalista mistrzostw świata juniorów w jeździe indywidualnej na czas.

Do ekipy dołączy także Holender Lars van der Haar, czyli kolarz znany dotychczas z przełajów. 22-latek to obecny mistrz swojego kraju, a także brązowy medalista mistrzostw świata z ubiegłego roku. Van der Haar dołączy do ekipy po zakończeniu sezonu przełajowego, czyli po 1 marca i tym samym będzie ścigał się w jednej ekipie ze swoją wybranką - Lucy Garner - która jeździ w kobiecym "oddziale" zespołu.

Pełny skład młodzieżowego zespołu Argos: Christian Bertilsson (22), Jenthe Biermans (17), Jan Brockhoff (18), Alex Frame (20), Maximilian Schachmann (19), Lars van der Haar (22), Fredrik Ludvigsson (19), Mathias Rask Jeppesen (18), Robert Pölder (21) i Kristian Haugaard Jensen (22).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: